Postet nga: qeveria Hoti

E vërteta e shtesave për pensionet, vendimi i Qeverisë Hoti vlente vetëm për tre muaj

Vendimi i Qeverisë së Kosovës, të udhëhequr nga Albin Kurti për shtesat prej 30 euro për skemen sociale dhe për pensionistët ka nxitur reagime në ...

Mysafiri i mesnatës i Haxhi Shalës, akuzon deputetin e LVV-së për trafikim të votave

Ish kryeministri dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një konference për media ka akuzuar deputetin e Lëvizjes Vetë...

Deklarata e Hykmete Bajramit pas dorëheqjes nga pozita e ministres në detyrë të Financave

Ish-ministrja në detyrë e Financave, Hykmete Bajrami është deklaruar pas kërkesës së saj që të lirohet nga pozita në drejtimin e këtij dikasteri qeveritar.

Agim Krasniqi emërohet ministër në detyrë i Financave

Agim Krasniqi është emëruar ministër në detyrë i Financave, pasi Hykmete Bajrami sot ka kërkuar të lirhet nga detyra e ministres.

Ministria e Ekonomisë me standarde të dyfishta, lejon Bordin e përkohshëm të zgjedh kryeshefin e Postës

Bordi i përkohshëm i Postës së Kosovës po vazhdon me procedurat e përzgjedhjes së zyrtarëve të lartë të kësaj ndërmarrje, bazuar në ...

Kushtetuesja ndërpret procedurën e shqyrtimit të kërkesës së Vetëvendosjes për votën e Haxhi Shalës

Gjykata Kushtetuese ka mbajtur seancë shqyrtuese lidhur me lëndën e parashtruar nga 30 deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje.

Qeveria miraton Programin për Reforma në Ekonomi 2021-2023

Qeveria në detyrë e Kosovës në mbledhjen e 60-të që është mbajtur në formë elektronike, ka miratuar Programin për Reforma në Ekonomi 2021-2023.

Hoti emëron Muharrem Nitajn në vend të Blerim Kuçit

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka liruar nga detyra ministrin e Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi.