Postet nga: hykmete bajrami

Hykmete Bajrami i reagon ministrit Murati për shifrat për rritjen e investimeve kapitale

Ish-ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, i ka quajtur shifra të pasakta ato që ministri aktual, Hekuran Murati prezantoi lidhur me investimet kapitale.

Rezoluta për kontratat njëburimore nuk hidhet në votim në mungesë kuorumi

Në mungesë të kuorumit nuk është hedhur në votim në Kuvendin e Kosovës rezoluta për kontratat njëburimore të nënshkruara gjatë mandatit të Qeverisë Kurti 2.

Bajrami: Në Qeverinë Kurti 2 u nënshkruan mbi 1,800 kontrata njëburimore në vlerë mbi 240 milionë euro

Deputetja nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Hykmete Bajrami ka deklaruar se gjatë këtij mandati qeverisës, të udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti, janë nënshkruar mbi 1 mijë ...

Deputetja Hykmete Bajrami reagon pas njoftimit të BQK-së për mbylljen e “Komercijalna Banka AD Beograd”

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka thënë se mbyllja e ‘Bankës Komerciale’ në Kosovë lidhet me ndryshimin e pronësisë së saj në Serbi.

Deputetja e LDK-së kritikon vendimin e Qeverisë Kurti: Varfëria nuk zgjidhet me 100 euro

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Hykmete Bajrami, ka kritikuar vendimin e Qeverisë për ndarjen e 100 eurove për fëmijët dhe pensionistët.

Bajrami: Pas rezultateve të PISA është dashur reflektim nga qeveria në rialokim të mjeteve për vitin 2024

Deputetja e LDK-së Hykmete Bajrami teksa ka përmendur rezultatet e testit PISA, ka deklaruar se arsimi në Kosovë duhet të jetë prioritet kombëtar.

Hykmete Bajrami: Çdo gjë që kemi importuar, qytetarët e kanë paguar 20.5% më shumë

Hykmete Bajrami, deputete e LDK-së, ka thënë se sipas Doganës, importi në vitin 2022 në sasi ka rënie për 14.5% dhe ka rritje në vlerë prej 20.5%.

Ndërtimi i 160 çerdheve për 4 vjet, pse s’po realizohet ky premtim i LVV-së?

Deputeti nga radhët e Vetëvendosjes, Armend Muja, ka folur për ndërtimin e çerdheve që ishte premtim elektoral i kësaj partie.