Postet nga: Haxhi Shala

Kushtetuesja ndërpret procedurën e shqyrtimit të kërkesës së Vetëvendosjes për votën e Haxhi Shalës

Gjykata Kushtetuese ka mbajtur seancë shqyrtuese lidhur me lëndën e parashtruar nga 30 deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje.

Haxhi Shala thotë se 50 anëtarë të Nismës në Vushtrri iu bashkuan AAK-së

Ish-deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Haxhi Shala, ka njoftuar se 50 anëtarë të Nismës Socialdemokrate në Vushtrri i janë bashkuar AAK-së.

Në prag të zgjedhjeve, Haradinaj nuk iu ndahet odave në Drenicë

Në prag të zgjedhjeve të parakohshme janë bërë të zakonshme mbledhjet e liderëve politik me një numër të madh të madh personash, pavarësisht vendimeve të Qeverisë ...

A e dinte Anton Quni që Hashim Thaçi loboi për krijimin e Qeverisë Hoti?

Anton Quni, ministër në detyrë i Mbrojtjes në një intervistë përballë Jeta Xharrës në 'Kallxo Pernime', ka folur në lidhje me votën e Haxhi Shalës, ...

AAK-së i bashkohet asamblisti i Nismës së Limajt në Drenas

Anëtari i Asamblesë Komunale të Drenasit nga radhët e Nismës Socialdemokrate, njëkohësisht nënkryetar i degës së kësaj partie në këtë qytet, ...

Zv/kryeministri i del në mbrojtje djalit të Haxhi Shalës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri ka deklaruar se nuk ka qenë në marrëveshje të koalicionit që djali i deputetit të AAK-së, Haxhi Shala të bëhej ...

Haxhi Shala ia uron ditëlindjen djalit të shkarkuar, thotë se “fundërrinat” janë në krye të shtetit

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Haxhi Shala, ka reaguar pasi gjatë të mërkurës u.d presidentja e vendit, Vjosa Osmani shfuqizoi një ...

Haradinaj me kolegë nuk respektojnë masat kundër COVID-19

Lideri i Aleancës për Ardhmerinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, gjatë një takimi te familja Kqira në Prizren, është pritur nga dhjetra qytetarë dhe asnjëri nuk ...