Postet nga: Pensionet

E vërteta e shtesave për pensionet, vendimi i Qeverisë Hoti vlente vetëm për tre muaj

Vendimi i Qeverisë së Kosovës, të udhëhequr nga Albin Kurti për shtesat prej 30 euro për skemen sociale dhe për pensionistët ka nxitur reagime në ...

Pensionet e mësimdhënësve të viteve ’90 nga nëntori

Mësimdhënësit që punuan në vitet ’90 nga muaji i ardhshëm do të fillojnë t’i marrin pensionet.

Kotorri: Serbia i ka borxhe Kosovës mbi 2 miliardë euro për çështjet e pensioneve

Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit (RIDEA), sot ka paraqitur dy studimet e bëra në lidhje me finalizimin e dialogut Kosovë - Serbi, "Çështja e ...

Marrëveshja për Sigurime Sociale me Zvicrën hyn në fuqi më 1 shtator

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale ka njoftuar qytetarët me vendbanim në Kosovë dhe bashkatdhetarët me vendbanim në Zvicër se Marrëveshja për Sigurime ...

VIDEO: Flet avokati që u arrestua për ‘mashtrimin’ me pensionet nga Serbia

Ditën e djeshme një numër i madh i qytetarëve i janë drejtuar Hotelit “Grand” në Prishtinë sepse kanë dëgjuar se mund të aplikojnë për të ...

Arrestohen personat që ftuan pensionistët të aplikojnë për pensione nga Serbia

Dy persona janë arrestuar pasi që kishin bërë thirje publike që pensionistët kontributpagues të para luftës në Kosovë të paraqiten në katin e tretë në Hotelin “Grand” ...

Pensionistët dyshojnë se janë mashtruar me mundësi të marrjes së pensionit nga Serbia

Një numër i madh i pensionistëve nga  Kosova i’a kanë mësyrë sot hotelit Grand për të trokitur në derën numër 306 në katin e ...

Mësimdhënësit e viteve të 90-ta i presin pensionet e para pas qershorit

Nga pjesa e dytë të këtij viti pritet të fillojë kompensimi shtesë për mësimdhënësit të cilët kanë punuar gjatë periudhës së viteve 1990-1999, ...