Agim Krasniqi, Zëvendësministër i Financave dhe Transfereve

Agim Krasniqi emërohet ministër në detyrë i Financave

Agim Krasniqi është emëruar ministër në detyrë i Financave, pasi Hykmete Bajrami sot ka kërkuar të lirhet nga detyra e ministres.

Emërimin në pozitën e ministrit në detyrë të Financave e konfirmoi për KALLXO.com, vetë Krasniqi.

“Ministrja ka kërkuar lirim nga detyra, tash derisa të vjen ministri i ri e ushtroj këtë detyrë. Unë jam emëruar ministër në detyrë me vendim të kryeministrit”, tha ai.

Hykmete Bajrami dorëhiqet nga pozita e ministres së Financave