Postet nga: Agim Krasniqi

Rasti "Stenta 2", Prokuroria kërkon dënimin e 36 të akuzuarve, mbrojtja lirimin e tyre

Rasti gjyqësor i njohur si “Stenta 2” ka vazhduar me dhënien e fjalëve përfundimtare nga palët në procedurë.

‘Stenta 2’ drejt fundit

Në gjykimin ndaj të akuzuarve në rastin 'Stenta 2' ka përfunduar procedura e administrimit të provave materiale. Nesër Gjykata pritet të fillojë  me dëgjimin e mbrojtjes së ...

'Stenta 2', Prokuroria kërkon që si provë të merret edhe ekspertiza që tregon dëmin 4 milionë eurosh dhe jo vetëm ajo 11 mijë euro

Në gjykimin kundër 37 mjekëve të akuzuar për vepra të ndryshme korruptive në rastin që mban emrin “Stenta 2” u administruan provat materiale.

Anëtari i kryesisë së LDK-së në Vushtrri: Ka pasur ngacmime me fjalë por nuk jam sulmuar

Në orët e mbrëmjës është raportuar për një përleshje në mes të anëtarit të kryesisë së degës së LDK-së në Vushtrri, Agim Krasniqit ...

Rrëfimi i infermieres që trajtoi pacienten me COVID-19 në oborr të QKMF-së në Lipjan

Ganimete Qeriqi është infermiere në Emergjencë të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) në Lipjan, e cila ditë më parë në oborr të QKMF-së trajtoi një paciente me ...

Rasti “Stenta 2” : Veçohet procedura për dy të akuzuar

38 mjekë të spitaleve publike të Kosovës po gjykohen për keqpërdorim të detyrës në rastin e njohur si "Stenta 2"

Agim Krasniqi emërohet ministër në detyrë i Financave

Agim Krasniqi është emëruar ministër në detyrë i Financave, pasi Hykmete Bajrami sot ka kërkuar të lirhet nga detyra e ministres.

Dy viktimat me COVID-19 nga Lipjani janë babë e bir

Dy personat nga komuna e Lipjanit që kanë vdekur nga COVID-19, brenda një kohe të shkurtër janë babë e bir.