Postet nga: PSD

PSD shpalos detaje nga zgjedhjet e brendshme të partisë

Partia Socialdemokrate ka dalë me një njoftim nga zgjedhjet e brendshme në të cilën mes tjerash u zgjodh kryetari i ri i partisë, Dardan Molliqaj.

Pasuria e kryetarit të porsazgjedhur të PSD-së, Dardan Molliqaj

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, tashmë kryetar i sapozgjedhur i kësaj partie, në Agjencinë Kundër Korrupsion për ...

Dardan Molliqaj zgjidhet kryetar i PSD-së

Dardan Molliqaj është zgjedhur kryetar i Partisë Socialdemokrate (PSD).

Shpend Ahmeti jep dorëheqje nga kryetari i PSD-së

Kryetari aktual i Partisë Socialdemokrate (PSD), Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se ka kërkuar mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për të gjitha strukturat udhëheqë...

Kandidatja e PSD-së: Nëse NISMA hyn në Kuvend, unë nuk bëhem deputete

Kandidatja për deputete nga radhët e PSD-së, Natyra Kuçi, ka thënë se nëse Nisma Socialdemokrate arrin ta kalojë pragun dhe siguron ulëse në Kuvendin ...

Dardan Sejdiu jep dorëheqje nga strukturat e PSD-së

Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare, kandidati i PSD-së, Dardan Sejdiu ka dhënë dorëheqje nga të gjitha pozitat brenda strukturave të kësaj partie.

Shkëlqimi dhe rënia e Shpend Ahmetit

Kryetari i Prishtinës për dy mandate dhe i votuar nga mbi 76 mijë njerëz në vitin 2017, Shpend Ahmeti nuk ka arritur të marrë më shume se 5 mijë e 881 ...

Dështimi katastrofal i partisë së Shpend Ahmetit (Dokument)

Asnjë nga ish 12 deputetët e Partisë Social Demokrate nuk ka arritur të bëhet përsëri deputet.