Postet nga: PSD

Edhe PZAP-ja refuzon kërkesën e PSD-së për ndryshimin e llogos

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka refuzuar kërkesën e Partisë Socialdemokrate (PSD) për ndryshimin e llogos së partisë.

Molliqaj thotë se Frashër Krasniqi dhe Zgjim Hyseni janë arrestuar

Kryetari i Partisë Socialdemokrate të Kosovës, Dardan Molliqaj ka njoftuar se janë arrestuar nga Policia e Kosovës, Frashër Krasniqi dhe Zgjim Hyseni gjatë një aksioni sot në ...

Asamblisti i PSD-së: Në Deçan janë vetëm dy gra drejtoresha të shkollave

Gjatë zgjedhjeve lokale të vitit 2017, Bashkim Ramosaj kishte premtuar se pozita e gruas në komunën që drejton -Deçanin do të përmirësohet. Ai kishte premtuar se më ...

Aida Dërguti flet për konkursin në MPJ, thotë se konkuroi si çdo qytetar

Ish-deputetja e Partisë Social Demokrate , Aida Dërguti ka thënë ka aplikuar në konkursin e MPJD-së në të cilin ishin kërkuar 15 nëpunës, të cilët do ...

PSD arsyeton veprimin e zyrtareve të saj ndaj kryeministrit Hoti

Partia Socialdemokrate ka arsyetuar veprimin e dy zyrtareve të saj, Teutë Rrusta dhe Natyra Kuçi ndaj kryeministrit Avdullah Hoti, të cilat ia ndërprenë atij fjalimin, duke fishkëlluar ...

PSD: Albin Kurti nuk e lejon Arben Vitinë të japë dorëheqje

Partia Socialdemokrate e Kosovës me anë të një postimi të gjatë ka thënë se ekzistenca e karantinës, e cila është vendosur në Qendrën e Studentëve, ...

Besnik Bislimi reagon pas aksionit të PSD-së për ‘Çmimin Nobel’

Minisri në detyrë i Financave dhe i Transfereve, Besnik Bislimi ka reaguar pas aksionit të sotëm të PSD-së, që në oborr të qeverisë së Kosovës, ndanë “Çmimin Nobel ...

PSD aksion në oborr të qeverisë, ndajnë çmimin "Besnik Bislimi" për ekonomi

Partia Socialdemokrate sot ka mbajtur një aksion simbolik përballë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës, pas deklaratave të ministrit në detyrë të Financave Besnik Bislimi se aktualisht ë...