Postet nga: PSD

PSD: Nuk do të ketë hetim të pavarur për vdekjen e të riut nga Gjilani derisa në detyrë janë Sveçla dhe Vitia

Partia Socialdemokrate (PSD) përmes një aksioni simbolik të organizuar sot para ndërtesës së qeverisë kanë kërkuar dorëheqjen e ministrit në detyrë të Punëve të ...

Vdekja e 26-vjeçarit te konviktet, PSD kërkon dorëheqjen e ministrit Arben Vitia

Partia Socialdemokrate (PSD) ka kërkuar dorëheqjen e menjëhershme të ministrit në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vitia, pas rastit tragjik që ndodhi në karantinën e ...

PSD: Kosova e humbi një qeveri të spektaklit, duhet shkuar në zgjedhje

Partia Socialdemorkatike (PSD) ka bërë të ditur se sot ka mbledhur kryesinë e saj për të diskutuar situatën e krijuar politike në Kosovë, pas paralajmërimit të ...

PSD thotë se Qeveria do të mbetet ‘vagon i negociatave të Hashim Thaçit’

Partia Socialdemokrate (PSD), ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes së stome ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Reforma e Molliqajt si kryetar i PSD-së, ndërron logon e partisë

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj përmes një postimi në Facebook ka publikuar logon e re të partisë së tij.

PSD e quan të sajuar aktakuzën ndaj aktivistëve të saj dhe të VV-së

Aktakuzën e ngritur dje nga Prokuroria Speciale ndaj Gëzon Kastratit, Korab Korçës dhe Çlirim Gërbeshit, dy të parë aktivistë në Partinë Socialdemokrate e i fundit në ...

Albulena Haxhiu komenton dorëheqjen e Shpend Ahmetit nga PSD

 

PSD zgjedh kryesinë e re

Partia Socialdemokrate ka zgjedhur gjatë ditës së sotme kryesinë e re të partisë.