Postet nga: PSD

PSD zgjedh kryesinë e re

Partia Socialdemokrate ka zgjedhur gjatë ditës së sotme kryesinë e re të partisë.

Dardan Molliqaj nuk është intervistuar ende nga Prokuroria për sulmin ndaj Haki Abazit

Pak ditë pasi u zgjodh kryetar i Partisë Social Demokrate, Dardan Molliqaj pritet që të paraqitet në Prokurorinë e Prishtinës për t`u deklaruar në lidhje me incidentin ...

Opozita për dorëheqjen e Shpend Ahmetit nga PSD: Duhet të japë dorëheqje edhe nga kryetari i Komunës

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, dje ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryetarit të Partisë Socialdemokrate.

‘Strofullat e prishura' të Shpend Ahmetit

Pas marrjes së besimit për të qeverisur me kryeqytetin e Kosovës si pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje, rruga politike e Shpend Ahmetit ka devijuar drejtimeve të ndryshme, ...

Kaq vota mori Dardan Molliqaj në zgjedhjet e 6 tetorit

Dardan Moliqaj nuk mori votat e nevojshme për t'u bërë pjesë e Kuvendit të Kosovës nga zgjedhjet nacionale të 6 tetorit, ndërkaq këtë fundvit atij iu ...

Molliqaj: Rruga e fitores kalon përmes dështimeve

Kryetari i porsazgjedhur i PSD-së, Dardan Molliqaj, pas marrjes së pozitës së re ka deklaruar se sot partia e tij i është përgjigjur thirrjes për të mos ...

Ballafaqimi ndër vite i Dardan Molliqajt me ligjin

Kryetari i porsazgjedhur i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, nuk i ka pasur të pakta rastet e ballafaqimit me organet e rendit dhe ligjit në Kosovë.

Kaqusha Jashari i komenton zgjedhjet e jashtëzakonshme në PSD

Themeluesja e Partisë Socialdemokrate (PSD), tash anëtare e kryesisë së kësaj partie, Kaqusha Jashari, në një prononcim për KALLXO.com i ka komentuar zgjedhjet e brendshme të ...