Postet nga: Protesta

Studentët rusë paguajnë çmim të shtrenjtë për protestat politike

Savely Narizhny është 15-vjeçar, ish-anëtar i shkollës së mesme në veriperëndim të qytetit rus Vologda. Më 23 janar, ai është ndalur në qendër të qytetit pë...

Navalny “po humb ndjesinë në duar dhe këmbë”

Politikani i burgosur në Rusi, Aleksei Navalny po përballet me dy herni diskale në shpinë dhe ka nisur të humbë ndjenjat në këmbë dhe duar, ka thënë ...

Vazhdojnë protestën para Rektoratit kandidatët për doktoraturë

Kandidatët për doktoratë në Fakultetin e Mjekësisë dhe Fakultetin Ekonomik edhe sot kanë vazhduar protestën para Rektoratit të Universitetit të Prishtinës duke kundërshtuar vendimin ...

Të paktën 90 të vrarë në protestat pro-demokracisë në Mianmar

Të paktën 90 vetë u vranë të shtunën në Mianmar ndërsa junta vazhdoi goditjen brutale ndaj protestuesve pro-demokracisë në të gjithë vendin në Ditën e Forcave të ...

Gjermani, protestë e dhunshme kundër bllokimeve

Në Gjermani, policia përdori makinat e ujit dhe spërkatës me lëndë irrituese kur një grumbullim i rreth 20,000 protestuesve kundër bllokimeve dhe rregullave të tjera pë...

Shoqata e Transportit Rrugor kërkojnë 6.5 milionë euro nga Qeveria

Ruzhdi Kurtishaj, kryetar i Shoqatës së Transportit Rrugor të udhëtarëve, tha se sot rreth 250 autobusë kanë parakaluar në Prishtinë. Sipas tij, ishte kërkesë e tyre që ...

VIDEO - Autobusët ndërurbanë ia mësyjnë qeverisë

Shoqata e Transportit Rrugor ka filluar protestën e paralajmëruar për ditën e sotme, në lidhje me ndihmat e premtuara nga qeveria.

Paralajmërohet protestë me autobusë para qeverisë

Ruzhdi Kurtishaj, kryetar i Shoqatës së Transportit Rrugor të Udhëtarëve tha se edhe nesër do të ketë grevë të kompanive të autobusëve, ndërsa nga ...