Postet nga: KEK

Bordi i KEK-ut: Korporata ka keqmenaxhime të shumta

Bordi i përkohshëm i Korporatës Energjetike të Kosovës me anë të një njoftimi ka thënë se kjo korporatë ka pasur keqmenaxhime.

Shkarkimet në Telekom, Kurti komenton vendimet e Inspektoratit

Kryeministri në detyrë Albin Kurti është deklaruar rreth vendimeve të Inspektoratit të Punës që të kthehen në punë ish-Kryeshefi i Korporatës Energjetike të Kosovës, Njazi Thaçi ...

Edhe një shkarkim në KEK

Bordi i përkohshëm i drejtorëve të KEK-ut në një komunikatë për media ka njoftuar se sot ka shkarkuar Lulzim Zeqiri nga pozita e Sekretarit të Ndë...

Prishtinë, paraburgim për biznesmenin që dyshohet se mashtroi KEK-un për cilësinë e dezinfektuesit

Gjykata e Prishtinës njofton se ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit Sh.D.,  për shkak ...

Arrestohet një person për mashtrim ndaj KEK-ut në tenderin për dezinfektues

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person për mashtrim me një tender ndaj Korporatës Energjetike të Kosovës, vlera e tenderit e cila ishe 26 ...

Lajmërohet Njazi Thaçi, e quan politik shkarkimin nga posti i kryeshefit të KEK-ut

Njazi Thaçi, ish- Drejtori i Korporatës Energjetike të Kosovës njëkohësisht edhe kushëri i Presidentit Hashim Thaçi është deklaruar katër ditë pas shkarkimit ...

Arsyet që çuan në shkarkimin e Bordit të KEK-ut nga Qeveria Kurti

Shpenzimet e paplanifikuara, bonuset në kundërshtim me vendimin e ministrit, shkeljet në punësim,  keqmenanxhimi i pronës dhe shkelje të tjera janë arsyet që qeveria Kurti ka pë...

Bordi i Qeverisë Kurti shkarkon kushëririn e Hashim Thaçit

Bordi i Përkohshëm i Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), ka shkarkuar sot Njazi Thaçin, drejtorin e kësaj ndërmarrjeje, i cili është edhe kushë...