Postet nga: aleksei navalny

E ardhmja e opozitës ruse pas vdekjes së Aleksei Navalnyt

Në Rusi, po vazhdojnë votimet për zgjedhjet presidenciale, të cilat pritet të zgjasin sundimin e presidentit Vladimir Putin edhe për gjashtë vite. Zgjedhjet janë fiktive, pasi kundërshtarë...

Yulia Navalnaya bën thirrje për protestë kundër Putinit

E veja e liderit opozitar rus, Aleksei Navalny, u ka bërë thirrje rusëve që të protestojnë në ditën e zgjedhjeve kundër presidentit Vladimir Putin, duke formuar ...

Nëna e Navalnyt thotë se i është lejuar ta shohë trupin e të birit

Lyudmila Navalnaya, nëna e liderit të ndjerë opozitar rus, Aleksei Navalny, tha më 22 shkurt se një ditë më herët, hetuesit e lejuan që ta shohë trupin e të ...

Mbi 67.000 rusë kërkojnë zyrtarisht që trupi i Navalnyt t’i kthehet familjes

Më shumë se 67.000 qytetarë rusë i kanë dërguar letra Komisionit Hetues të Rusisë, duke i kërkuar që trupi i Alexei Navalnyt t’i kthehet familjes, raportoi të martë...

Protestë në Shkup: Navalny, viktimë e regjimit gjenocidal të Putinit

“Aleksei Navalny, lideri i luftës për demokraci dhe të drejtat e njeriut, është viktimë e regjimit të pamëshirshëm të një diktatori gjenocidal”, është thënë të ...

Gruaja e Navalnyt: Do të vazhdoj luftën e burrit tim për një Rusi të lirë

Yulia Navalnaya, e veja e liderit opozitar rus, Aleksei Navalny, ka thënë të hënën se do të vazhdojë luftën e burrit të saj për një ...

Vuçiq për vdekjen e Navalnyt: Pozicioni i Beogradit në raport me Moskën do të jetë më i vështirë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se “pozicioni i Beogradit në raport me Moskën do të jetë më i vështirë” pas vdekjes së liderit opozitar rus, Aleksei ...

Mbi 400 të arrestuar në Rusi gjatë homazheve për Navalnyn

Mbi 400 persona janë arrestuar në Rusi teksa bënin homazhe për liderin opozitar, Aleksei Navalny, i cili vdiq në një burg në Arktik, raportoi një grup për të ...