Postet nga: Pagat

Kurti: Nuk kemi garuar me sloganin ‘Rritje të pagës’, por ‘Punësim dhe drejtësi’

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti sot gjatë seancës së Kuvendit ka thënë se pagat në Kosovë do të rriten por nuk mund të ndjekin rritjen ekonomike.

Sa është propozuar të jetë koeficienti për zyrtarin policor me Projektligjin e ri të pagave?

Në Ligjin e shfuqizuar për pagat për zyrtarët e sektorit publik, koeficienti më i ulët në Policinë e Kosovës ka qenë për kadetin policor, ...

Propozimi i ri për paga - paga e një dekani më e lartë se e një mjeku specialist

Dekani i një fakulteti në universitetet publike të Kosovës, sipas projektligjit të ri për paga, pritet të ketë pagën më të lartë se një zv/ministër ...

SBAShK-u takohet me Nagavcin, flasin për mbi 130 mësimdhënës që nuk po marrin paga

Përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), gjatë një takimi të zhvilluar sot me ministren e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe ...

Ministri Latifi takohet me specializantët, këta të fundit pezullojnë protestat

Këshilli i specializantëve sot paradite u takuan me Ministrin e Shëndetësisë, Rifat Latifi. Gjatë këtij takimi specializantët kanë prezantuar kërkesat e tyre e ...

Kurti i replikon Haradinajt: Ktheja 200 hektarë tokë shtetit, ne po t’i japim 70 mijë euro

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, kanë replikuar njeri tjetrin gjatë debatit parlamentar për ligjin ...

Sindikatat shëndetësore i reagojnë kryeministrit: Shihemi në grevë!

Javëve të fundit mantelbardhët kanë nisur një rezistencë ndaj institucioneve qeveritare duke kërkuar rritje të pagës.

Vazhdon problemi me vonesat e pagave për punëtorët e Postës së Kosovës

Punëtorët e Postës së Kosovës vazhdojnë të përballen me problemin e njëjtë, sikur edhe disa muaj më parë - vonesën e pagave.