Postet nga: Protesta

Protesta e paralajmëruar nga serbët, bllokohet rruga për Graçanicë (FOTO)

Serbët kanë paralajmëruar protestë në Graçanicë, Shtërpcë dhe në veri të Mitrovicës.

Vendet e QUINT-it shprehen të shqetësuar për mundësinë e përshkallëzim të dhunës në protestën e serbëve

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë përmes një njoftimi ka bërë të ditur se shefat e misionit të Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë ...

Pamje - Protestuesit serbë mblidhen në veri të Mitrovicës

Qytetarët serbë kanë filluar të mblidhen në sheshin kryesor të Mitrovicës Veriore, në një protestë e cila është paralajmëruar të mbahet sot.

Paralajmërohen protesta edhe në Graçanicë e Shtërpcë

Gjatë ditës së sotme është paraparë që të mbahet një protestë në veri të Mitrovicës. KALLXO.com mëson se përveç në veri të Mitrovicës, protesta ...

Florian Binaj: Aktori që imiton Ramën bëhet fytyra e protestave që po trondisin Shqipërinë

Aktori i humorit Florjan Binaj, i famshëm për imitimin e kryeministrit Edi Rama në televizion, është bërë për ironi të fatit një nga protestuesit më të ...

Protestuesit sot në Tiranë: Do të qëndrojmë 24 orë

Është duke u mbajtur këtë të shtunë në Tiranë protesta e tetë kundër rritjes së çmimeve në vend. Me mijëra qytetarë u mblodhën fillimisht në sheshin “...

Gazetarja ruse gjobitet pas protestës

Gazetarja e televizionit rus, e cila në një program të drejtpërdrejtë lajmesh protestoi kundër luftës në Ukrainë, është gjobitur me 30,000 rubla (rreth 250 euro) për "organizim të ...

Punëtorët e sigurimit fizik të KEK-ut protestojnë në Prishtinë - FOTOGALERI

Dhjetëra punëtorë të shërbimit të sigurimit fizik të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), u mblodhën sot në marshin protestues të organizuar nga sindikata “Mbrojtja ...