Postet nga: Protesta

Mijëra persona ndalohen në marshet për lirim të Navalnyt

Mijëra persona ndalohen në marshet për lirim të Navalnyt

Mijëra rusë janë ndaluar në gjithë Rusinë, pas protestave në të cilat është bërë thirrje për lirim të liderit opozitar Aleksei Navalny, ndërkohë që policia ka ...

Shtetet amerikane përgatiten për protesta para inaugurimit të Bidenit

Guvernatorët në mbarë Shtetet e Bashkuara po kërkojnë ndihmën e trupave të Gardës Kombëtare dhe po shpallin gjendje të jashtëzakonshme, teksa po bëhen ...

Turqia autorizon policinë të përdorë armë luftarake kundër protestuesve

Një ligj i ri i miratuar në gazetën zyrtare më 7 janar fuqizon policinë e turke dhe Agjencinë Kombëtare të Inteligjencës MIT, të përdorë pajime ushtarake dhe ...

Përleshje mes protestuesve dhe policisë në Turqi

Të hënën (4 janar) policia turke u përlesh me studentët që protestuan kundër emërimit të një rektori të ri, në një nga universitetet kryesore të ...

Policia e Shkodrës arreston 2 fëmijë me shishe benzine në protestë

Dy të mitur të moshës 13 dhe 15 vjeç u arrestuan nga policia në Shkodër, pasi u kapën me shishe benzine në protestën e organizuar për vrasjen ...

Kuvendi sërish në tension, LVV proteston kundër Driton Selmanajt

Sapo nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci mori fjalën për tu bërë thirrje deputetëve që të vijnë në sallë, në transmetimin e Kuvendit janë dë...

Punëtorët e higjienës në Spitalin e Gjakovës hynë në grevë, kërkojnë shtesat

Punëtorët e higjienës të Spitalit Rajonal "Isa Grezda" në Gjakovë po protestojnë, duke kërkuar t'u paguhen pagat shtesë në bazë të Ligjit COVID-19.

Shqipëri, Policia urdhëron ndalimin e protestave për shkak të pandemisë

Duke i dhënë të drejtë vetes të vlerësojë protestat e ditëve të fundit si “të degraduara” Policia e Shtetit bëri të ditur se nuk do të ...