Postet nga: Protesta

LV, organizon homazhe në përkujtim të 10 Shkurtit

Lëvizja Vetëvendosje! sot organizon homazhe në përkujtimit e 10 shkurtit 2007, demonstratës ku u vranë Mon Balaj e Arben Xheladini dhe u plagosën mbi 80 protestues të tjerë.

14 vjet nga protesta e 10 shkurtit

Dy aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Xheladini dhe Mon Balaj, derisa protestonin kundër negociatave të Kosovës me Serbinë dhe Pakos së Marti Ahtisaarit, u vranë ...

Protestë para Gjykatës në Prizren për dënimin me 15 vite burg ndaj të akuzuarit për vrasjen e gruas

Organizata për Mendim dhe Veprim Feminist ka mbajtur ka mbajtur protestë sot para Gjykatës Themelore të Prizrenit, duke kundërshtuar dënimin me 15 vite burgim për Ilir ...

Mianmar: Mijëra vetë protestojnë ndërsa ushtria bllokon internetin

Ushtria e Mianmarit bllokoi internetin në vend të shtunën, ndërsa mijëra vetë protestuan në qytetin më të madh të vendit, Yangon.

Gastronomët, nuk duan mbyllje

Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi është deklaruar rreth tubimeve të partive politike gjatë fushatës zgjedhore të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare që do ...

Mbi 4,000 të arrestuar në protestat në mbështetje së opozitarit Navalny

Mbi 4,000 vetë u arrestuan në gjithë Rusinë, gjatë protestave në mbështetje të kritikut më në peshë të Kremlinit, Alexei Navalny. Protestat vijnë pas arrestimit të Navalny-t, pas rikthimit të ...

Raportohet për të ndaluar në protestat në Rusi

Dhjetëra protestues raportohet se janë ndaluar teksa në Rusi po mbahen protesta mbarëkombëtare, ku po kërkohet lirimi i kritikut të Kremlinit, Aleksei Navalny.

Protestojnë punëtorët teknikë të UP-së

Punëtorët teknikë të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” po protestojnë sot para rektoratit të UP-së, për pagën e dhjetorit të vitit të kaluar, si dhe ...