Postet nga: Prokuroria

8 vite burgim për vrasjen e vitit 2020 në Pejë - VIDEO

Gjykata e Pejës i ka shqiptuar 8 vite burgim Arjanit Berbatit nën akuzën se ka vrarë Senad Bogun.

Prizren, kërkohet paraburgim ndaj 5 personave të dyshuar për falsifikim të mbi 1 mijë eurove

Prokuroria e Prizrenit ka kërkuar paraburgim ndaj pesë të pandehurve për shkak të dyshimit të bazuar se kanë kryer veprën penale “Falsifikimi i parasë”.

Dosja e Prokurorisë për pesë kamarierët që prodhuan dhe u kthenin klientëve për kusurë para false

Prokuroria në Prizren ka kërkuar paraburgim për pesë kamerierët me inicialet B. B., T. P., V. Z., L. E., dhe A. P., pasi dyshohen se kanë kryer ...

Dosja e Prokurorisë për pesë policët e akuzuar se ia thyen brinjtë një qytetari në Gjakovë

Pesë policë të stacionit policorë të Gjakovës pritet të përballen në Gjykatë me aktakuzën e ngritur sot ndaj tyre nga Prokuroria e Gjakovës.

Prokuroria kërkon dënimin e zyrtarit të Komunës së Gjilanit, mbrojtja lirimin e tij

Në Gjykatën Themelore në Gjilan, është dhënë fjala përfundimtare në gjykimin ndaj zyrtarit të Komunës së Gjilanit, Bekim Korça, i akuzuar për falsifikim të ...

Deklarohet për fajësinë e akuzuara se ua kishte prerë një top fëmijëve të lagjes

E akuzuar për ngacmim, T. M., ka dalur para gjykatësit në Gjilan për t`u përballur me akuzën e Prokurorisë.

Hulumtimi i KALLXO.com, i akuzuari për 60 mijë euro fajde del para gjyqit - VIDEO

 

Ngritet aktakuzë ndaj katër të dyshuarve për vrasjen e të riut në Mitrovicë

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka ngritur aktakuzë ndaj katër personave për vrasjen që ka ndodhur në shkurt të këtij viti në një piceri në Mitrovicë.