Postet nga: 53-milioneshi

Sa ditë pasi mori detyrën Pal Lekaj si ministër u nënshkrua marrëveshja për zgjatjen e afatit të përfundimit të punimeve, flet Eset Berisha

Këshilltari politik i Pal Lekajt derisa ishte ministër i Infrastrukturës, Eset Berisha, ka thënë se vetëm 12-13 ditë pasi Lekaj mori detyrën ka në...

'Qeveria Kurti s’po e qet kontratën me Bechtel & Enka, ndonëse ka premtuar'

Kreshnik Gashi nga Kallxo.com ka thënë se në Kosovë ka shumë kontrata si ajo me kompaninë, Bechtel & Enka”.

Reagon Pal Lekaj: Jam i bindur në pafajësinë time dhe në drejtësi

Pal Lekaj, ish-ministri i Infrastrukturës, tani deputet i AAK-së ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Themelore që shpalli atë fajtor për rastin e "53-milionëshit".

Fjala përfundimtare në aferën e 53-milionëshit, Prokuroria kërkon dënim maksimal për Pal Lekajn dhe të tjerët

Gjykimi ndaj ish-ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekaj, Nebih Shatrit, Eset Berishës dhe Besim Tahirit, të akuzuar nga Prokuroria Speciale e Kosovës për keqpërdorim të detyrë...

Gjykimi për 53-milionëshin, të akuzuarit tregojnë për takimet me "Bechtel-Enka"-n

Eset Berisha dhe Besim Tahiri, të akuzuar lidhur me aferën e 53-milionëshit, sot kanë paraqitur mbrojtjen e tyre para Gjykatës së Prishtinës.

Afera e 53-milionë eurove, i akuzuari arsyeton pagesën e kësaj shume

Në gjykimin e ish-ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekaj dhe të tjerëve, të akuzuar për 53 milionë eurot që i ishin dhënë kompanisë “Bechtel-Enka” sot ka dhënë ...

Afera e 53-milionëshit, Pal Lekaj përfundon dhënien e mbrojtjes

Ish-ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka vazhduar me dhënien e mbrojtjes në rastin ku ai akuzohet lidhur me ekzekutimin e pagesës prej 53 milionë eurosh për kompaninë “...

Nuk sigurohet prezenca e pronarit të "Bechtel-Enka" për të dëshmuar në gjykimin ndaj Pal Lekajt dhe të tjerëve lidhur me 53 milionëshin

Në gjykimin ndaj të akuzuarve Pal Lekaj, Nehbi Shatri, Eset Berisha dhe Besim Tahiri për keqpërodrim të detyrës zyrtare, në lidhje me ekzekutimin e 53 milionë eurove pë...