Postet nga: Prokuroria

Prokuroria flet për vrasjen në Pakashticë të Podujevës

Një vrasje ka ndodhur sot në fshatin Pakashticë të Podujevës.

Tenderi rreth 1.4 milionë euro për ndriçimin publik në Prizren, aktakuzë ndaj 3 personave

Prokuroria e Prizrenit ka ngritur aktakuzë ndaj tre personave nën dyshimin se kanë kryer veprat penale të keqpërdorimit dhe mashtrimit në prokurim publik dhe veprën penale falsifikimi ...

Aktakuzë ndaj 5 policëve të Njësisë Speciale, dyshohen se keqtrajtuan 4 të arrestuar

Prokuroria në Prizren ka ngritur aktakuzë ndaj pesë zyrtarëve policor të Njësisë Speciale Operative në Prizren.

Prizren, arrestohet i dyshuari i pestë në rastin e fajdeve

Prokuroria e Prizrenit ka bërë të ditur se është arrestuar personi i pestë i dyshuar për fajde, në pikën kufitare Kosovë-Shqipëri në Vërmicë.

Paraburgosen, ish drejtori i Shëndetësisë në Novobërdë dhe pronari i një kompanie

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka bërë të ditur përmes një njoftimi se në koordinim me Njësinë Rajonale për Hetimin ...

Grupi i dyshuar i fajdexhinjve, prokuroria pretendon se morën deri në 20 mijë euro kamatë

Katër persona janë arrestuar dy ditë më parë në një aksion të gjerë kundër fajdesë të Prokurorisë Themelore në Prizren.

Paraburgim për katër të dyshuarit për fajde në Prizren

 

Ardian Gjini ri-emëron drejtor komunal të akuzuarin për korrupsion

Kryetari i komunës së Gjakovës, Ardian Gjini ka ri-emëruar drejtor të Urbanizmit, Arben Bakallin, i cili ka aktakuzë aktive për korrupsion.