Postet nga: Prokuroria

Gjykimi për korrupsion, prokurori thotë se nuk i posedon shkresat e lëndës

Prokurori Ali Uka sot gjatë procedurës së provave deklaroi se ai nuk i posedon të gjitha shkresat e lëndës për një rast gjyqësor ku ish-shefi ...

Ngacmoi Ambasadoren e Luksemburgut në Kosovë, arrestohet

Prokuroria e Prishtinës, ka ndaluar në kohëzgjatje prej 48 orësh personin me inicialet E. H., pasi i njëjti dyshohet se ka ngacmuar ambasadoren e Luksemburgut në Kosovë.

Prokuroria e Gjilanit: 7 plumba u shkrepën në incidentin ku një person u vra e një u plagos

Prokuroria e Gjilanit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit në afat prej 30 ditësh kundër të pandehurve V.H., E.N., R.I., ...

8 vite burgim për vrasjen e vitit 2020 në Pejë - VIDEO

Gjykata e Pejës i ka shqiptuar 8 vite burgim Arjanit Berbatit nën akuzën se ka vrarë Senad Bogun.

Prizren, kërkohet paraburgim ndaj 5 personave të dyshuar për falsifikim të mbi 1 mijë eurove

Prokuroria e Prizrenit ka kërkuar paraburgim ndaj pesë të pandehurve për shkak të dyshimit të bazuar se kanë kryer veprën penale “Falsifikimi i parasë”.

Dosja e Prokurorisë për pesë kamarierët që prodhuan dhe u kthenin klientëve për kusurë para false

Prokuroria në Prizren ka kërkuar paraburgim për pesë kamerierët me inicialet B. B., T. P., V. Z., L. E., dhe A. P., pasi dyshohen se kanë kryer ...

Dosja e Prokurorisë për pesë policët e akuzuar se ia thyen brinjtë një qytetari në Gjakovë

Pesë policë të stacionit policorë të Gjakovës pritet të përballen në Gjykatë me aktakuzën e ngritur sot ndaj tyre nga Prokuroria e Gjakovës.

Prokuroria kërkon dënimin e zyrtarit të Komunës së Gjilanit, mbrojtja lirimin e tij

Në Gjykatën Themelore në Gjilan, është dhënë fjala përfundimtare në gjykimin ndaj zyrtarit të Komunës së Gjilanit, Bekim Korça, i akuzuar për falsifikim të ...