Postet nga: Prokuroria Themelore në Gjilan

Detaje si e rrahu gjilanasi 13 vjeçarin duke e goditur me shqelma në stomak

Një 13 vjeçar është rrahur gjatë ditës së djeshme nga një person i dyshuar në Gjilan.

Kërkohet arrest shtëpiak për gjilanasin i cili dha rreth 226 mijë euro me fajde

Prokuroria Themelore në Gjilan ka kërkuar arrest shtëpiak për një person të dyshuar për fajde.

VIDEO: Hulumtimi i Drejtësia në Kosovë për ‘biznesin e bombave’, prangosen katër persona

 

Dosja e Prokurorisë: Gjilanasi arrestohet për fajde, kërkonte 22,500 euro si kamatë e borxhit

Prokuroria në Gjilan ka ndaluar sot një person me iniciale L.K., në kohëzgjatje prej 48 orësh, me dyshimin se është përfshirë në fajde.

Kërkohet paraburgimi i katër të dyshuarve për sulm me mjete shpërthyese ndaj kompanisë “ITC”

Prokuroria Themelore në Gjilan ka kërkuar paraburgimin e katër personave të dyshuar në lidhje me një sulm me mjete shpërthyese i cili ka ndodhur në vitin 2010.

Kërkohet paraburgim ndaj burrit që dyshohet se dhunoi të miturën në Viti

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka kërkuar nga gjykata caktimin e masës së paraburgimit prej 30 ditësh ndaj E.H., i dyshuar  për dhunimin e një të miture ...

Togeri i arrestuar nga Gjilani do të testohet për COVID-19

Një epror i policisë është arrestuar gjatë ditës së djeshme pasi që i njëjti nuk kishte përfillur urdhërat për t’u izoluar për shkak ...

Çka thuhet në aktakuzën e Prokurorisë për dëmtimin e Kalasë së Novobërdës?

Menaxhimi i keq i punëve dhe disa filmime ku shiheshin punëtorët e një kompanie serbe derisa po përdornin buldozerë në mënyrë joprofesionale gjatë punimeve në ...