Postet nga: prishtina

Policia në Prishtinë sekuestron dy armë zjarri e një thikë

Zyrtarët policorë të Drejtorisë Rajonale në Prishtinë sot në dy raste të ndara kanë sekuestruar dy armë zjarri e një thikë.

Me autobusë e të organizuar qytetarë të shumtë drejtë kryeqytetit për "Marshin e Drejtësisë"

Me flamuj të vendosur në automjetet e tyre e duke i rënë borisë, qytetarë të shumtë nga vende të ndryshme të Kosovës janë nisur për në Prishtinë.

Policia jep detaje për aksionin në disa barnatore në Prishtinë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy të dyshuar, pronarë të barnatoreve, gjatë një aksioni që është zhvilluar nga hetuesit policorë nga Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike në ...

Bërlloku në Prishtinë, Vetëvendosje me aksion para Komunës

Për të kundërshtuar mbeturinat e stërmbushura në disa lagje të kryeqytetit, Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar një aksion te objekti i Komunës së Prishtinës.

Bërlloku në kryeqytet, reagon kryetari Rama

Në disa pjesë të qytetit të Prishtinës sot janë hasur pamje të kontinjereve të stërmbushur me mbeturina.

Lagjet ‘Arbëria’ e ‘Tophane’ përfituese të projektit ‘Solar 4 Kosovo’

Sot është nënshkruar marrëveshja për financimin e projektit “Solar 4 Kosovo”.

Komuna e Prishtinës obligon gastronominë të furnizohen me pajisje që masin zhurmën dhe me certifikatë për decibelët e lejuar

Komuna e Prishtinës ka njoftuar lokalet në sektorin e gastronomisë se me Rregulloren e re duhet të pajisen me certifikatë që përcakton orarin e punës dhe decibelë...

Komuna e Prishtinës sqarohet për tenderin për gjeneratorë

KALLXO.com ka raportuar më 17 janar 2023 se Komuna e Prishtinës ka nënshkruar një kontratë në vlerë 50 mijë euro më shumë se sa vlera e parashikuar për furnizimin ...