Postet nga: prishtina

Të dielën mbesin pa ujë Graçanica dhe disa fshatra të Prishtinës

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se nesër për shkak të disa punimeve teknike, në gypin magjistral të çelikut fi 600 mm Badoc - Prishtinë, pa ...

Mbesin pa ujë disa lagje e fshatra të rajonit të Prishtinës

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka lajmëruar se sot kanë mbetur pa furnizim me ujë disa rrugë, lagje e fshatra.

Osmani nga 'Manifesta': Askush më shumë se Kosova nuk e meriton më shumë liberalizimin e vizave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në hapjen e edicionit të 14-të festivalit “Manifesta”, ka përmendur rëndësinë e liberalizimit të vizave për popullin e Kosovës.

Shkencë e njohje të reja në Universitetin Veror të Prishtinës

Nëse deri para një jave Qendrës së Studentëve në Prishtinë i vinte gjallëria nga studentët vendorë, ditëve të fundit ajo ka pranuar "banorë" të ...

Të ndryshkura e jashtë përdorimit, antenat satelitore në Prishtinë janë bërë pjesë e kujtesës kolektive

Autoritetet në kryeqytetin e Kosovës duan që ato të largohen, por disa në Prishtinë hezitojnë të heqin dorë nga antenat satelitore të cilat e patën thyer bllokadën ...

Arrestohet një grua në Prishtinë, sulmoi dy zyrtarë policorë

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një grua në Prishtinë nën dyshimin se ka penguar dhe sulmuar fizikisht dy zyrtarë policorë të cilat ishin në kryerje të ...

Komuna fillon me lirimin e trotuareve nga kafenetë në qendër të Prishtinës - Pamje

Komuna e Prishtinës ka filluar me lirimin e hapësirave publike që janë zënë nga bizneset në kryeqytet.

Shpërthen një granatë dore në Prishtinë

Sot në Prishtinë në lagjen “Dardania” në rrugën “Dalmatët”, dyshohet se nga shpërthimi i një granate dore, janë dëmtuar tri vetura.