Postet nga: hetimet

Thaçi takohet me Dakën, Lumezin e Maxhunin për rastin e helmimit në KQZ

Presidenti Hashim Thaçi në orët e para të mëngjesit ka pritur në takim kryetaren e KQZ-së, kryeprokurorin e shtetit dhe Drejtorin e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës ...

Lista e LVV-së, kandidatja nën hetime për keqpërdorim detyre

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë dje publike listën e kandidatëve që synojnë të bëhen deputetë.

Prokurori: Me i thanë çka po ofron në rast se unë tërhiqem nga ndjekja penale

Emisioni i fundit ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi filmimet ekskluzive që kapen prokurorin e Prokurorisë së Gjakovës Ramiz Buzhala duke i kërkuar të vëllait të viktimës ...

Halil Fejza edhe Korab Imeri të dyshuarit për vrasjen e Ilir Zeqirit në Skenderaj

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së sotme ka arrestuar dy persona për vrasjen e cila ndodhi katër ditë më parë në Skenderaj.

Komisioni Hetimor Parlamentar mblidhet për gjendjen në PTK dhe Vala

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mbajë mbledhje.

Sylë Hoxha: Prokuroria po analizon deklaratat e Thaçit e Veselit për Albin Kurtin

Prokurori Special, Sylë Hoxha ka folur për KALLXO.com në lidhje me deklaratat e dhëna nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi në gjykimin e të akuzuarve në ...

IPK interviston disa persona për aksidentin në Graçanicë

Inspektorati Policor i Kosovës ka dal sot në vendin e ngjarjes ku ka ndodhur aksidenti mes veturës së policisë dhe një furgoni me nxënës.

Gjykata Speciale nuk tregon se kur do t`i ngritë aktakuzat e para

Zyra e Prokurorit të Specializuar të Gjykatës Speciale (ZPS) ende nuk ka marr ndonjë vendim për ngritjen e aktakuzave të para, ndonëse një gjë e tillë është ...