Postet nga: hetimet

Ilir Morina: Hetuesi që mblodhi prova për masakrën e Reçakut u dërgua në Lipjan

Ilir Morina, prokuror special i ngarkuar me hetime në masakrën e Reçakut, ka deklaruar se hetuesi që u mor me këtë masakër është dërguar në ...

Policia e kosoves

Gjendet një person i vdekur në Prishtinë, Policia nis hetimet

Policia e Kosovës ka njoftuar se të dielën është gjetur një person i vdekur në kryeqytet.

Prokuroria nis hetimet për zhdukjen e mostrave të Astrit Deharit nga IML

Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale, Blerim Isufaj, ka konfirmuar se kanë pranuar informacione për zhdukjen e mostrave të Astrit Deharit nga Laboratori i Toksikologjisë në Institutin e Mjekësisë Ligjore ...

Prokuroria po heton zëvendëskryeministren Gërvalla për mosdeklarim të pasurisë

Zëvendëskryeministrja e dytë e Kosovës, njëherësh ministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla është duke u hetuar nga prokuroria se ...

Pesë vdekje të dyshimta në Kosovë në 24 orë, Policia po heton rastet

Katër burra dhe një grua janë gjendur pa shenja jete, në raste të ndara, në Prishtinë, Zubin Potok, Vushtri, Pejë dhe Prizren.

Drejtuesit e RTK-së humbin betejën me 12 mediume online 

Drejtori i RTK-së Shkumbin Ahmetxhekaj dhe ish ud/zëvendësi i tij Arsim Halili, e kanë humbur betejën në Këshillin e Mediave të Shkruara (KMShK), në ankesat ...

Prokuroria po heton rastin që kryetari i Kamenicës e raportoi në Polici për ndërhyrje në sistemin kompjuterik

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Kadri Rahimaj, para katër ditëve ka raportuar në Polici se persona të panjohur kanë ndërhyrë në sistemin e tij kompjuterik.

Shaljani: Nëse ka pasur prova në rastin e parë të 11-vjeçares, përgjegjësia për mosveprim u bie institucioneve

Avokati Halit Shaljani, i cili paraprakisht kishte ushtruar detyrën si polic, lidhur me rastin për dyshim të trafikimit dhe përdhunimit të 11-vjeçares, ka thënë se ...