Postet nga: Adem Jashari

Zbulohet shtatorja e komandantit Adem Jashari në Mitrovicë të Jugut

Shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari tashmë ka zënë vend edhe në sheshin e Mitrovicës së Jugut.

Aeroporti i Prishtinës, mbi 200 mijë udhëtime vetëm gjatë dhjetorit

Mbi 220 mijë persona kanë shfrytëzuar Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari” për udhëtime gjatë këtij muaji.

Albin Kurti: Prekazi me Epopenë e UÇK-së është shndërruar në kryeqytet të kryengritjes shqiptare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas ceremonisë shtetërore të ngritjes së flamurit dhe homazheve në “Sheshin e Flamurit” në Vlorë, në shënim të 111-vjetorit të shpalljes së ...

Ambasadori i Kroacisë në Finlandë: Sot është ditëlindja e Adem Jasharit, një prej themeluesve të UÇK-së

Ambasadori i Kroacisë në Finlandë, Josip Buleviq, në një postim në profilin e tij në rrjetin “X”, ka shkruar se sot është ditëlindja e Adem Jasharit, sipas tij, një...

Rama kujton komandantin Adem Jashari në 68-vjetorin e lindjes së tij

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka kujtuar komandantin legjendar Adem Jashari në 68 vjetorin e lindjes së tij.

Osmani e Konjufca bëjnë homazhe në Prekaz me rastin e 28 Nëntorit

Në ditëlindjen e 68 të komandantit legjendar Adem Jashari dhe në ditën e Flamurit, presidentja Vjosa Osmani në mëngjesin e sotëm ka bërë homazhe në kompleksin ...

Për 8 muaj, mbi 2 milionë udhëtarë udhëtuan përmes aeroportit “Adem Jashari”

Këtë vit janë shënuar shifra më të larta të udhëtimit në Aeroportin Ndërkombëtarë të Prishtinës “Adem Jashari” se vitin e kaluar.

Prokuroria Speciale tregon se në çfarë faze janë hetimet për ngjarjet në Prekaz më 1998

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka njoftuar se janë duke u zhvilluar hetime lidhur me rastin “Prekazi”, për krimet e forcave serbe mbi familjen Jashari më 5, 6, ...