Postet nga: përparim rama

Intervistë me kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama - LIVE

Sonte në emisionin “Kallxo Përnime”  po transmetohet intervista me kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama.

Propozohet edhe ndryshimi i Bulevardit “Bill Clinton” (FOTO)

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Alban Zogaj ka prezantuar një projekt të ri për Bulevardin “Bill Clinton”.

‘Përparimi’ i qeverisjes në sigurinë publike të Prishtinës

Përparim Rama, kur po garonte për herë të parë për kryetar të Komunës së Prishtinës në planprogramin e tij i kishte dedikuar dy faqe çështjes ...

Shoqërohet në Polici i dyshuari për largimin e pengesës për parkim

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama përmes një video të postuar në Facebook ka denoncuar një qytetar, i cili shihet duke përdorë forcën për ta ...

Përparim Rama denoncon qytetarin që largoi pengesën për parkim

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama përmes një video të postuar në Facebook ka denoncuar një qytetarë, i cili ka larguar pengesën për t’u parkuar ...

Përparim Rama nënshkruan kredi 10 milionë euro me BERZh për blerjen e 30 autobusëve

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama sot ka nënshkruar  Marrëveshjen për Kredi prej 10 milionë eurosh me BERZh (Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim), ...

Rama: Dhuna e mbrëmshme zbehu edhe gëzimin për fitoren e 'KB Prishtina'

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka reaguar për dhunën e mbrëmshme në ndeshjen e basketbollit mes KB Prishtinës dhe KB Trepça.

'Ekspozita kritikuese' e Lëvizjes Vetëvendosje për 12 muaj qeverisje të Përparim Ramës

Në njëvjeçarin e Përparim Ramës si kryetar i Prishtinës, partia më e madhe opozitare në Prishtinë - Lëvizja Vetëvendosje zhvilloi një ekspozitë në ...