Postet nga: Ilirik Musliu

Musliu: E kemi ditur se do kemi problem në koalicion sapo Badovci të vjen në tavolinë

Ish-drejtori i Shërbimeve Publike nga radhët e PDK-së, Ilirik Musliu deklaroi se e kanë ditur që do kenë probleme në koalicion me LDK-ne sapo tema e Badovcit të ...

VIDEO - Drejtori i shkarkuar nga Përparim Rama: 80% të projekteve janë të drejtorëve të PDK-së

Ish-drejtori i Shërbimeve Publike në Kryeqytet nga radhët e PDK-së, Ilirik Musliu i cili u shkarkua nga kryetari Përparim Rama më 02.02.2024 nën arsyetimin se nuk kishte ...

VIDEO - Ilirik Musliu: Nëse do isha shkarkuar për performancë, do ecja kokulur në kryeqytet

Ish-drejtori i Drejtorisë së Shërbimeve Publike në kryeqytet nga radhët e PDK-së, Ilirik Musliu i cili u shkarkua nga kryetari Përparim Rama më 02.02.2024 tha në ‘Kallxo Pë...

Rrëfehen drejtorët e shkarkuar të PDK-së në Prishtinë

Të shtunën, më 10.02.2024, në ‘Kallxo Përnime’ përball Jeta Xharrës do të dëgjohet rrëfimi i dy ish-drejtorëve të Komunës së Prishtinës nga ...

Prodhohen 300 kontejnerë, KRM “Pastrimi”: Procesi i prodhimit u ideua në bashkëpunim me Donjeta Sahatçiun dhe Ilirik Musliun

Kompania Regjionale e Mbeturinave “Pastrimi” ka njoftuar se në bashkëpunim me Ndërmarrjen Publike Banesore kanë finalizuar fazën e parë të projektit për prodhimin e 300 kontejnerëve ...

Rama tregon kur nisi përçarja me PDK-në, për zyrtarët e shkarkuar thotë se sabotuan procese

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka deklaruar se ish-partneri i koalicionit, PDK, ka shfaqur pakënaqësi nga muaji tetor 2023 dhe vendimi për këmbimin e pronë...

Musliu për shkarkimin e tij: U shokova, deri dje më përgëzoi Përparim Rama për punën time

Ilirik Musliu, tashmë ish-drejtor i Shërbimeve Publike në Kryeqytet, ka reaguar pas vendimit të kryetarit Përparim Rama për shkarkimin e tij nga pozita e drejtorit.

Shefi i asamblistëve të PDK-së: Rama u hakmor pasi nuk e përkrahëm për Badovcin

Shefi i asamblistëve të PDK-së në Kuvendin Komunal në kryeqytet, Leutrim Retkoceri e quajti hakmarrje shkarkimin e drejtorit, Ilirk Musliut, pasi kjo parti nuk e mbështeti për ...