Postet nga: Badovci

Pas disa vitesh, liqeni i Badocit arrin nivelin maksimal me ujë (VIDEO)

Reshjet e shiut të cilat kanë mbizotëruar javëve të fundit në disa zona të Kosovës kanë bërë që disa zona të ketë vërshime.

Badovc

Komuna e Prishtinës vendos për mbrojtjen e Badovcit nga ndërtimet

Komuna e Prishtinës ka vendosur përfundimisht që të mbrojë Liqenin e Badovcit nga ndërtimet.

KRU “Prishtina” njofton për nivelin e ujit të Batllavës dhe Badocvit

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar për gjendjen me ujë në liqenet e Batllavës dhe Badocit.

Ujësjellësi, turbullim i ujit në kanalin e Ibër Lepencit, këto zona do kenë reduktime

Kompania Rajonale e Ujësjellësit ‘Prishtina’ ka njoftuar se si pasojë e turbullimit të ujit në kanalin e Ibër Lepencit nga reshjet e fundit, do ketë reduktime në ...

Abdixhiku deklarohet për ndërtimet në afërsi të Badovcit

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku në një konferencë për media ka folur për ndërtimet që po përfliten të zhvillohen në afërsi të ...

Kallxim penal ndaj sekretarit të MMPH-së për Badovcin

Grupi për Studime Juridike dhe Politike, Balkan Green Foundation Prishtina, Instituti për Politika Zhvillimore, Instituti GAP mbajnë konferencë për media.

Ministria e Ambientit: Ne nuk kemi lëshuar asnjë leje për ndërtimet në Badovc

Ka mjaftuar një publikim në Facebook nga kompanitë '4M Group' dhe 'KAWA Group' që të aktivizojë mijëra qytetarë për mbrojtjen e liqenit të Badovcit.

Foto - Liqeni i Badovcit po shterron me shpejtësi

Ende pa filluar muajt e verës, Liqeni i Badvocit, prej nga furnizohen me ujë të pijshëm pothuajse gjysma e Prishtinës, ka filluar të thahet me shpejtësi ...