Postet nga: Donjeta Sahatçiu

Është anuluar tenderi mbi 330 mijë euro për digjitalizim të procesit arsimor në Prishtinë

Komuna e Prishtinës ka anuluar procedurën e prokurimit për digjitalizim të procesit edukativo-arsimor për të cilin kishte planifikuar të ndajë 335 mijë euro.

Prodhohen 300 kontejnerë, KRM “Pastrimi”: Procesi i prodhimit u ideua në bashkëpunim me Donjeta Sahatçiun dhe Ilirik Musliun

Kompania Regjionale e Mbeturinave “Pastrimi” ka njoftuar se në bashkëpunim me Ndërmarrjen Publike Banesore kanë finalizuar fazën e parë të projektit për prodhimin e 300 kontejnerëve ...

Rama tregon kur nisi përçarja me PDK-në, për zyrtarët e shkarkuar thotë se sabotuan procese

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka deklaruar se ish-partneri i koalicionit, PDK, ka shfaqur pakënaqësi nga muaji tetor 2023 dhe vendimi për këmbimin e pronë...

Zyrtarja e LDK-së që zuri vendin e Donjeta Sahatçiut të PDK-së, si numri dy në kryeqytet

Dy pozitat që Donjeta Sahatçiu po i mbante në Komunën e Prishtinës deri të hënën, si nënkryetare e kryeqytetit dhe ushtruese e detyrës ...

Reagon Donjeta Sahatçiu pas shkarkimit: Prishtina na bashkoi, Badoci na ndau

Donjeta Sahatçiu ka reaguar pas shkarkimit nga pozita e nënkryetares së Komunës së Prishtinës nga kryetari Përparim Rama.

Vlora Çitaku reagon pas shkarkimit të zyrtarëve të PDK-së nga udhëheqja komunale e Prishtinës

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka reaguar pas shkarkimit të drejtorëve komunalë nga radhët e partisë së saj nga kryetari i Komunës ...

Përparim Rama e shkarkon nënkryetaren e Komunës së Prishtinës

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka njoftuar se ka marrë vendim për ristrukturim të kabinetit qeverisës të kryeqytetit.

Shkarkimi i drejtorit të PDK-së nga kryetari Rama, Sahatçiu e quan revansh ndaj qëndrimit të tyre për Badovcin

Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Donjeta Sahatçiu ka deklaruar se shkarkimi i drejtorit të shërbimeve publike, Ilirk Musliu nuk ka të bëjë asgjë me ...