Postet nga: nenad rikalo

Gjykimi i ish ministrit Rikalo dhe të tjerëve, dëshmitarja: Kisha detyrë të caktoj takimet e grupit

Në seancën ndaj ish-ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo dhe 7 ish-zyrtarëve të tjerë të akuzuar për korrupsion, është dëgjuar dëshmitarja Danica ...

Dështon seanca ndaj Nenad Rikalos dhe të tjerëve të akuzuar për korrupsion

 

Nën dyshimin e keqpërdorimit të 4 milionë eurove, ka vazhduar gjyqi ndaj ish ministrit Rikallo dhe të tjerëve

Ish-ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo dhe 7 ish- zyrtarë të tjerë të akuzuar për korrupsion, sot, në Gjykatën e Prishtinës, dhanë fjalën ...

Dështon seanca gjyqësore për korrupsion ndaj ish-ministrit Rikalo

Seanca gjyqësore ndaj ish-ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo dhe të tjerëve, të akuzuar për korrupsion ka dështuar të mbahet.

Haradinaj për ministrin që e shkarkoi: Ka punu mirë, ka qenë korrekt

Nenad Rikalo ka humbur postin e tij në qeverinë e Kosovës të shtunën e kaluar, pavarësisht se personi që e nënshkroi shkarkimin e tij, kryeministri Ramush ...

Deputeti i PSD: Nesër shkarkohet Rikalo

Deputeti i Partisë Social Demokrate, Frashër Krasniqi, ka paralajmëruar votën e 12 deputetëve të këtij subjekti opozitar për buxhetin e këtij viti.

Ramush Haradinaj paralajmëron shkarkimin e Nenad Rikalos

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar shkarkimin e një ministri të kabinetit të tij.

Haradinaj: Do ta trajtojmë kërkesën e PSD-së për shkarkimin e Rikalos

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së rregullt të qeverisë ka folur edhe për kushtin e PSD-së për shkarkimin e ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikalo, ...