Postet nga: Arben Hoti

Rihapet gjykimi ndaj të akuzuarve për manipulimin me vota të diasporës

Gjykimi ndaj ish-nënkryetarit të Pejës, Shkumbin Gashi dhe Sylë Blakajt lidhur me akuzat për keqpërdorim të votave është rihapur në seancën e datës 04.04.2024, ditë...

Arlind Manxhuka, Egzon Azemi dhe dy të akuzuarit e tjerë nuk pranojnë fajësinë për kanosjen e gjyqtarit dhe prokurorit

Vendimi për ndryshimin e masës së paraburgimit me atë të arrestit shtëpiak për të dyshuarin për sulmin në zyrat e KKZ-së në Mitrovicë të Veriut, ...

Prek fundin gjykimi ndaj ish nënkryetarit të Pejës, akuzohet për keqpërdorim me vota të bashkatdhetarëve nga Austria

Gjykimi ndaj ish-nënkryetarit të Pejës, Shkumbin Gashi dhe Sylë Blakaj lidhur me akuza për keqpërdorim me vota ka arritur fundin me seancën e së martë...

Rrëfimet e dy dëshmitarëve në gjykimin ndaj të akuzuarit për krime lufte, Ekrem Bajroviq

Ekrem Bajroviq, ish-pjesëtar i forcave policore të Serbisë, i akuzuar se ka kontribuar në aplikimin e masave represive të vrasjes, bastisjes, rrahjes, maltretimit, arrestimit, torturës është ballafaquar me ...

"Pijshin raki e birra e na thejshin shishet për krye" - Rrëfimi i dëshmitarit në gjykimin e Ekrem Bajroviqit për krime lufte

"Jam kanë me gruan dhe me fëmijën e vogël që nuk i ka pasë as 2 vjet. M'i kanë lypë dokumentet. Ia kam dhanë. Ka thanë: "Dil prej ...

‘Toka’ - I akuzuari Syla e quan aktakuzën të montuar

Rasti “Toka” doli në shesh tetë vite më parë, kur prokurorët e EULEX-it filluan ndjekjen penale ndaj Azem Sylës, që rezultoi me arrestimin e tij në prill të ...

Sërish ndërpritet gjykimi në rastin 'Toka'

Rasti gjyqësor, i njohur si rasti “Toka”, doli në shesh tetë vite më parë, kur prokurorët e EULEX-it filluan ndjekjen penale ndaj Azem Sylës, që rezultoi me ...

Dosja e gjatë e gjykimit të Azem Sylës - Pse s'po mbahen seancat?

Njëri nga njerëzit më të fuqishëm të luftës, Azem Syla, tashmë i akuzuar në rastin “Toka”, po e kalon pensionimin e tij në pritje të një ...