Postet nga: Albina Rama

Shtyhet seanca për policët e Leposaviçit, kërkojnë shkresat në gjuhën e tyre

Tre zyrtarë policorë të stacionit të Leposaviçit ishte e paraparë që sot të ballafaqoheshin me akuzat për krim të organizuar në Gjykatën e Prishtinës.

I akuzuar për bixhoz ilegal: Djali i Sabit Gecit i shpëton burgut, dënohet me para

Alban Geci, djali i ish-komandantit të UÇK-së Sabit Geci, është shpallur fajtor dhe është dënuar nga Gjykata e Prishtinës me 6 muaj burgim, por ky dënim Gecit ...

Djali i Sabit Gecit arrin marrëveshje me prokurorin Special në gjykimin për fajde

 

Dosja e Prokurorisë: Gruas i vdiq burri në Siri dhe u martua me një ushtar të ISIS-it

E.S, një grua nga Kosova ka pranuar fajësinë për pjesëmarrje në grupin terrorist ISIS.

Nëna dhe dy vajzat e pranojnë fajësinë për pjesëmarrje në ISIS

Tri kosovare, të akuzuara se iu bashkuan organizatës terroriste Shteti Islamik (ISIS), janë ulur sot në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Prishtinës.

Masakra në Pejë, dëshmitari: Serbët i vranë 4 veta para syve të mi

Në gjykimin e Zoran Gjukiqit, i akuzuar për krime lufte ndaj civilëve shqiptarë në lagjen “Kristal” të Pejës, ka dëshmuar edhe i mbijetuari i kësaj ...

‘Ky ma mori vëllain’: Dëshmitarja qan kur kujton momentin si ia vranë vëllain ushtarët serbë në Pejë

Seanca u desh që të ndërpritej për 5 minuta në kohën kur Valbona Berisha kujtoi në sallën e gjykatës në Prishtinë momentin e fundit kur e ...

Krimet e luftës në Pejë, dëshmitarja: Polici serb i tha burrit ‘Lëshoje djalin ose ju vras të dyve’

Në gjykimin ndaj Zoran Gjukiqit, i akuzuar për krime luftë në lagjen Kristal të Pejës, të cilat pretendohet se i kreu më 29 mars 1999, ka dëshmuar edhe Lumturije ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!