Postet nga: Nataliya Apostolova

Apostolova flet në Mitrovicë për dhunën në familje dhe barazinë gjinore

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka marrë pjesë në debatin për dhunën në familje që u mbajt sot në veri të Mitrovicës, si pjesë e ...

Apostolova takon Kurtin, kërkon që sa më parë të formohet qeveria e re

Zyrat e Lëvizjes Vetëvendosje gjatë ditës së djeshme i ka vizituar Shefja  e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalya Apostolova e shoqëruar nga bashkëpunë...

Apostolova thirrje partive politike 'Ndalojeni ndërtimin e termocentralit të ri'

Ndërtimi i termocentralit të ri po konsiderohet shumë i dëmshëm për ambientin e Kosovës. Për këtë shefja e zyrës së Bashkimit Evropian ...

Daka informon Apostolovën për përgatitjet për zgjedhjet e 6 tetorit

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka në prag të zgjedhjeve të jashtëzakonshme ka pritur në takim shefen e zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova.

Apostolova kërkon nga Finlanda që të punohet për të mirën e Kosovës

Pasi që Finlanda ka marrë kryesimin e Këshillit të BE-së për gjashtë muajt e ardhshëm, shefja e zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka kë...

Apostolova: Partitë tjera të ndjekin shembullin e Kadri Veselit

Shefja e zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka thënë se mirëpret vendimin e djeshëm të kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit, për lirimin nga ...

BE: Nëse nuk e ndalni Pal Lekajn, do ta keni monopolin në homologim edhe për 10 vite

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova i’a ka rrëfyer deputetëve të Kuvendit të Kosovës dëmet që priten të shkaktohen në...

Apostolova kritikon sjelljen e sigurimit të PDK-së ndaj shoqërisë civile

Shefja e Zyrës së Bashkimi Europian në Kosovë Nataliya Apostolova ka reaguar ndaj incidentit të sotëm i cili ndodhi afër selisë së PDK-së, ku sigurimi i kë...