Postet nga: Mirosllav Lajçak

Takimi Lajçak-Kamberi në Bruksel, diskutime për të drejtat e njeriut e minoriteteve

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka njoftuar se është takuar në Bruksel me deputetin e vetëm shqiptar në parlamentin e Serbisë, Shaip ...

Lajçak pas takimit për dinarin: Ia dolëm të mbushim disa boshllëqe

Emisari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak ka shkruar pas takimit për çështjen e dinarit serb që pati me kryenegociatorët e dy vendeve.

Lajçak tregon detaje nga takimi në Bruksel

Emisari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë- Serbi, Mirosllav Lajçak është deklaruar në lidhje me takimet e së enjtes (04.04.2024) në Bruksel me dy kryenegociatorët, Besnik Bislimi ...

Bislimi pas takimit në Bruksel për dinarin: Propozimi i Lajçakut, i konsoliduar dhe konstruktiv

Zëvendëskryeministri i Kosovës për Dialog, Besnik Bislimi thotë se është pajtuar me një propozim të emisarit të Bashkimit Europian, Mirosllav Lajçak, sa i përket çë...

Bislimi e Petkoviq pritet të takohen sërish në Bruksel

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi dhe shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, pritet të takohen sërish në Bruksel ...

Lajçak për takimin për dinarin: Javën e ardhshme mblidhemi me ambicien për të gjetur një zgjidhje

Emisari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka deklaruar se diskutimet e takimit të sotëm, më 25.03.2024, për Rregulloren e Bankës Qendrore pë...

Lajçak jep detaje për takimin me Bislimin dhe Petkoviqin

Bisedimet e sotme në Bruksel përfunduan me zotimet e palëve që deri më 22.03.2024 t’i dorëzojnë propozimet e tyre për zgjidhjen e çështjes së dinarit.

Lajçak dhe Vuçiq bisedojnë për vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka biseduar me të dërguarin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, lidhur me mundësitë ...