Postet nga: narkotik

Kapen 2.2 tonë kokainë në Peru, në kërkim 2 shqiptarë

Policia peruane shkatërron bandën e kokainës, që vepronte mes Kolumbisë, Ekuadorit dhe Shqipërisë, dhe që “kokë” e trafikut ishin dy shqiptarë, ndaj të cilëve është ...

Aksioni 'Gropa' me 10 të arrestuar, u kapën me 70 kg drogë

Dhjetë persona janë arrestuar për veprën penale “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge”.

Shkatërrohet laboratori i kultivimit të bimëve narkotike në Zveçan

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka njoftuar se është shkatërruar një laborator i kultivimit të substancave narkotike në komunën e Zveçanit.

Punonjësi i Policisë në Gjilan dyshohet se i dërgoi kokainë e armë një grupi të dyshuar për vjedhje

Një punonjës i Policisë, pjesë e stafit civil, me inicialet A.H., është arrestuar mbrëmë në Gjilan.

Fushë-Kosovë, 4 persona kapen në flagrancë gjatë shitblerjes së kokainës

Policia e Kosovës ka njoftuar se pas një hetimi njëmujor dje rreth orës 15:10 ka zhvilluar një operacion me ç ‘rast në parkingun e një pompe të derivateve në ...

Një muaj paraburgim dy të dyshuarve që u kapën me drogë në kufirin Kosovë - Shqipëri

Gjykata në Prizren ka njoftuar se u ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji dy të pandehurve  A.M., dhe A.H., nën dyshime për posedim ...

Katër raste të dhunës në familje të paraqitura në Polici, arreston dy persona

Policia e Kosovës ka njoftuar për katër raste të dhunës në familje që janë raportuar në 24 orët e fundit në Kosovë. Policia lidhur me kë...

Arrestohen dy persona, në veturë iu gjetën drogë, armë e para të gatshme

Policia ka arrestuar dy persona gjatë ditës së sotme pasi gjatë një patrullimi të zakonshëm kishin hasur në një veturë të dyshimtë.