Postet nga: burgu i dubravës

Vdes në QKUK një i burgosur i Dubravës, policia nis hetimet

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje në klinikën e QKUK-së ka vdekur një burrë i cili ka qenë në vuajtje të dënimit në Qendrën Korrektuese ...

Gjendet drogë në Burgun e Dubravës

Vetëm gjatë së premtes, në tre raste të ndryshme, është zbuluar dhe konfiskuar drogë në Burgun e Dubravës.

Dy kontrata për punime në dy burgje nuk kanë përfunduar që nga viti i kaluar

Dy kontrata të lidhura mes kompanive dhe Ministrisë së Drejtësisë në vlerë të 103 mijë e 354 euro për punime në Burgun e Dubravës dhe Qendrën e Paraburgimit ...

Kukalaj: Gjatë bartjes nga burgu i Nishit në Dubravë, një paramilitar hyri në autobus dhe na godiste me thikë në kokë

Ish-ushtari i UÇK-së Bedri Kukalaj thotë se pas fillimit të bombardimeve të NATO-s, shqiptarët në burgjet e Serbisë po i sillnin në Dubravë.

Rrëfimi i ish-ushtarit të UÇK-së, Bedri Kukalaj, i mbijetuar i masakrës në Burgun e Dubravës - LIVE

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet rrëfimi i ish-ushtarit të UÇK-së, Bedri Kukalaj.

Tentohet të futen 51 qese me substancë narkotike në Burgun e Dubravës

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se kanë penguar futjen e 51 qeseve të vogla, të cilat dyshohet se janë të mbushura me substancë narkotike, brenda Burgut të Dubravë...

Vdes në Klinikën Infektive një i burgosur i Burgut të Dubravës

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se ka vdekur në Klinikën Infektive një i burgosur.

Dubravë, arrestohet pasi i kanosi dhe nuk i lejoi zyrtarët e burgut ta kontrollojnë

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person pasi ka kanosur zyrtarët e burgut si dhe nuk ka pranuar ta kontrollojnë. Ngjarja ka ndodhur në Burgun e Dubravë...