Postet nga: korçë

Tërmet në Korçë të Shqipërisë

Një tërmet me magnitudë 3.0 i shkallës së rihterit është regjistruar në Korçë të Shqipërisë, mbrëmjen e sontme.

Kanoset me thikë biznesmeni, arrestohet i dyshuari se i kërkoi 5 mijë euro

Policia e Shtetit ka arrestuar të dyshuarin i cili kishte kanosur me thikë një biznesmen në Korçë, duke i kërkuar në këmbim të jetës shumën prej 5 ...

U vidhte me forcë të moshuarave varëset nga qafa, arrestohet i dyshuari

Policia shqiptare ka arrestuar në flagrancë një 35-vjeçar, i dyshuar si autor i katër vjedhjeve të ndodhura në qytetin e Korçës.

Krimi i dyfishtë në familje tronditi Korçën

Kur pa policinë të afrohej në rrugicën ku jetonte në qendër të Korçës, Sefedin Zenellari, 71 vjeç, u ngjit në taracën e katit të dytë të shtë...

Naime Beqiraj fituese e çmimit 'Poezia më e bukur' në Netët Korçare të Poezisë

Poezia “Gjergji im” e Naime Beqirajt ka marrë çmimin "Poezia më e bukur" e Netëve Korçare të Poezisë.

Protestë kundër racizmit në polici gjatë furneralit të 27-vjeçarit

Anëtarë të komunitetit rom dhe egjiptian në Korçë akuzuan policinë për racizëm dhe dhunë ndaj tyre, ndërsa qindra persona morën pjesë në ceremoninë mortore të 27...

Nënshkruhen 12 Marrëveshje Kosovë-Shqipëri

Në mbledhjen e sotme të përbashkët, Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë kanë nënshkruar 12 marrëveshje.

Haradinaj Kërkon Ndihmën e Ramës për Njohje të Reja

Në mbledhjen e katërt të përbashkët të qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë, që po mbahet në Korçë, ka folur edhe kryeministri, Ramush Haradinaj.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!