Postet nga: ekstradimi

Dy shtetasit shqiptarë të akuzuar si bashkëpunëtorë në trafikim me narkotik ekstradohen nga Gjermania e Greqia 

Policia e Shtetit ka njoftuar se dy persona, shtetas shqiptarë të akuzuar si bashkëpunëtorë në trafikimin e sasive të mëdha të lëndëve narkotike janë ekstraduar ...

Në kërkim nga INTERPOL-i, ish-polici nga Ferizaj që akuzohet për dhunim seksual gjatë luftës në Kosovë

Prokurorja speciale, Drita Hajdari ka thënë se kanë ngritur 33 aktakuza për krime lufte në Kosovë me 89 të pandehur.

Shkupi kërkon nga Turqia ekstradimin e Lupço Palevskit, të dyshuarit për vrasjen e 14-vjeçares

Maqedonia e Veriut ka kërkuar të enjten nga Turqia ekstradimin e Lupço Palevskit, të dyshuarit për vrasjen e 14-vjeçares Vanja Gjorçevska, dhe të 74-vjeçarit ...

Shqipëria refuzon ta ekstradojë dhe e liron ish-anëtarin e UÇK-së

Gjykata e Apelit e Shqipërisë e ka liruar të martën ish-anëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Dritan Goxhaj, pasi e hodhi poshtë kërkesë...

SHBA kërkon nga Mali i Zi ekstradimin e themeluesit të kriptomonedhës Terra

Komisioni Amerikan i Letrave me Vlerë, i njohur si SEC, ka kërkuar nga autoritetet e Malit të Zi ekstradimin e të pandehurin Hyeong Do Kwon, shtetasit korean të akuzuar ...

Të shpallur në kërkim ndërkombëtar Policia e Shtetit kap dy të dënuar për drogë e mbajtje të armëve pa leje

Dy shtetas janë kapur dhe ekstraduar në Shqipëri nën dyshimet për posedim të drogës, pjesëmarrjes në grupe kriminale, mbajtje të armëve pa leje, e ...

Shqipëria nuk do ta ekstradojë rusen e akuzuar për spiunazh

Shtetasja ruse, Svetlana Timofeeva, e akuzuar për spiunazh nga autoritetet shqiptare, nuk do të ekstradohet në Rusi. Gjykata e Elbasanit vendosi të marrë parasysh kërkesën e saj ...

Shkupi sërish kërkon ekstradimin e Gruevskit

Ministria e Drejtësisë e Maqedonisë së Veriut njoftoi të hënën, më 12 shtator, se po kërkon ekstradimin nga Hungaria të ish-kryeministrit, Nikolla Gruevski.