Postet nga: Muaji i Ramazanit

Në urimin për festën e Fitër Bajramit, myftiu Tërnava apelon të mos braktiset Kosova

Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka uruar besimtarët myslimanë në prag të festës së Fitër Bajramit, e cila festohet këtë ...

Edhe BIK-u në Gjilan punon me orar të shkurtuar

Në Gjilan, përpos zyrtarëve të komunës që agjërojnë e që do të punojnë me orar të shkurtuar gjatë ramazanit, edhe punëtorët e Bashkësisë ...

Barkthatë, por shpirtmbushur

Përderisa si 8-vjeçar agjëronte deri në mesditë, 7 dekada më pas, 80-vjeçari Muhamet Iljazi nga Gjakova agjëron deri sa të ndizet ngjyra e gjelbër në ...

Kurti e Konjufca në fund të muajit të Ramazanit presin në iftar Kryetarin e BIK-ut dhe bashkëpunëtorët e tij

Mbrëmjen e sotme, Kryeministri Albin Kurti së bashku me Kryeparlamentarin Glauk Konjufca kanë pritur në iftar kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava.

Somunet, tradita shekullore e Prizrenit

Në një furrë buke të vjetër më shumë se një shekull, që gjendet në qendër të Prizrenit, disa anëtarë të familjes Qollaku fillojnë përgatitet në orë...

Osmani: Muaji i Ramazanit, mundësi e mirë për të menduar për të gjithë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar besimtarët myslimanë për fillimin e muajit të shënjtë të Ramazanit.

Myftiu Naim Tërnava uron besimtarët myslimanë për Muajin e Ramazanit

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

Gjatë muajit të Ramazanit, qytetarët u përballen me çmime rreth 2% më të larta

Në muajin e Ramazanit, muajin prill të sivjetëm, qytetarët e Kosovës u përballën me çmime më të larta të konsumit. Inflacioni shënoi rritje si ...