Postet nga: iftari

Bogujevci shtroi iftar për përfaqësueset e BIK-ut, deputetet, ministret dhe zyrtare të adminitratës së Kuvendit

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci, më 06.04.2024 shtroi iftar për përfaqësueset e Departamentit të Gruas të Bashkësisë Islame të Kosovës, të drejtuar ...

UNESCO e shton iftarin në listën e trashëgimisë kulturore

Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Kulturë (UNESCO) e ka futur të mërkurën, iftarin, shujtën që përgatitet nga myslimanët gjatë muajit të shenjtë të ...

Iftari i Kadri Veselit që i kushtoi buxhetit të shtetit mbi 1 mijë e 600 euro

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, më 1 qershor të vitit të kaluar shtroi një iftar i cili i kushtoi buxhetit të këtij institucioni 1 mijë e 680 euro.

Haradinaj shtron iftar për drejtuesit e Bashkësisë Islame, i pranishëm edhe presidenti Thaçi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit ka shtruar iftar për myftiun Naim Tërnava dhe drejtues të tjerë të Bashkësisë ...

Komunat që shtruan iftare me para të buxhetit

Disa prej Komunave të Kosovës kanë shtruar iftare gjatë kohës së muajit të Ramazanit me para të buxhetit të komunave.

Vetëvendosje shtron iftar për drejtuesit e Bashkësisë Islame

Lëvizja Vetëvendosje ka shtruar iftar për drejtuesit e Bashkësisë Islame të Kosovës.

Lutfi Haziri shtron iftar, bën bashkë udhëheqësit e institucioneve të Gjilanit

Kryetari i Komunës së Gjilanit ka shtruar iftar me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit, ku ka mbledhur përfaqësuesit e të gjitha institucioneve të nivelit lokal ...