Postet nga: Festa e Fiter Bajramit

Gaza: Banorët falin namazin e Bajramit pranë xhamisë së shkatërruar (VIDEO)

Dhjetra besimtarë në Gaza janë mbledhur për të falur namazin për Fitër Bajramin, pranë rrënojave të xhamisë al-Farouk në Rafah.

Konjufca në Bashkësinë Islame, uron besimtarët islamë për Fitër Bajramin

Me rastin e Festës së Fitër Bajramit, Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, shoqëruar nga shefi i Kabinetit, Ilir Kërçeli, ...

Ipeshkvi Dodë Gjergji uron festën e Fitër Bajramit: Ndajmë gëzimin si vëllezër

Ipeshkvi i Kosovës Dodë Gjergji ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit.

Krerët opozitar urojnë festën e Fitër Bajramit

Liderët e partive opozitare në Kosovë kanë uruar qytetarët për festën e Fitër Bajramit.

Ambasada e SHBA-së uron për festën e Fitër Bajramit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë shprehi urime për të gjithë ata që festojnë Bajramin në Kosovë dhe kudo në botë.

Në urimin për festën e Fitër Bajramit, myftiu Tërnava apelon të mos braktiset Kosova

Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka uruar besimtarët myslimanë në prag të festës së Fitër Bajramit, e cila festohet këtë ...

Skenderaj: Arrestohet pasi përgatitej ta falte Bajramin

Policia në rajonin e Skenderajt ka arrestuar gjatë ditë së djeshme një person të dyshuar për mosveprim sipas vendimeve të Ministrisë së Shëndetësisë, dhe pengim të zyrtarit ...