Postet nga: Bashkësia Islame e Kosovës

BIK refuzon të hapë degën e Fakultetit të Studimeve Islame në Kosovë 

Në një proces larg syve të publikut, Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) ka vendosur të mos i japë dritën e gjelbër hapjes së degës së ...

Bashkësia Islame i kërkon qeverisë lejimin e bartjes së shamisë në shkolla

Bashkësia Islame e Kosovës i ka dërguar një letër Qeverisë së Kosovës ku i ka kërkuar ndryshimin e Udhëzimit Administrativ që ndalon bartjen ...

BIK: Dënojmë ashpër sulmin ndaj imamit të xhamisë së fshatit Lupç

Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) ka dënuar sulmin ndaj imamit të xhamisë së fshatit Lupç të Podujevës, Zeqir Berisha.

Bashkësia Islame tregon se kur do të falet namazi i Kurban Bajramit

Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) ka njoftuar se namazi i Kurban Bajramit do të falet të shtunën në orën 5.43 min.

Konjufca viziton BIK-un, i falënderon për organizimin e jetës fetare në Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka zhvilluar një vizitë në Bashkësinë Islame të Kosovës, ku është takuar me myftiun Naim Tërrnava dhe ka uruar ...

Dodë Gjergji uron Fitër Bajramin të gjithë besimtarëve myslimanë

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka organizuar pritje me rastin e Fitër Bajramit.

Krasniqi nga Bashkësia Islame uron qytetarët për festën e Fitër Bajramit

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi sot në vizitën e tij në Bashkësinë Islame të Kosovës është takuar me Myftiun e Kosovës Naim ...

Kurti viziton BIK, falënderon Tërrnavën për kontributin e tij në zhvillimin e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një vizitë në Bashkësinë Islame të Kosovës me rastin e festës së Fitër Bajramit, ku është pritur nga ...