Postet nga: Agjërimi

Naim Tërnava tregon nëse vaksina kundër COVID-19 prish agjërimin

Në Kosovë po vazhdon vaksinimi kundër Covid-19. Por në pak ditë nis muaji i shenjtë i Ramazanit dhe besimtarët janë në mëdyshje nëse duhet marrë vaksinë...

A paraqet rrezik për shëndetin agjërimi gjatë pandemisë?

Gjatë muajit të Ramazanit, besimtarët myslimanë nuk hanë dhe nuk pinë nga lindja e Diellit deri në perëndim të tij.

Këshilla nga nutricionistja: Si duhet të ushqehemi në ditën e Bajramit (VIDEO)

Benefitet e agjërimit janë të shumta pasi që organizmi pushon nga ushqimet duke e bërë kështu çdo qelizë të rigjenerohet, por rikthimi në rutinën e pë...

VIDEO - Të agjërosh nga fëmijëria - të mirat dhe vështirësitë

Muaji i agjërimit nënkupton shumë kufizime në ushqim dhe sjellje që në 11 muajt tjerë të vitit mund të jenë të zakonshme. Agjërimi është një nga pesë shtyllat ...

Aktivitetet sportive gjatë agjërimit - VIDEO

Muaji i Ramazanit për shumë sportistë sjellë dilema, pasi ata nuk dinë nëse do të vazhdojnë edhe agjërimin edhe aktivitet e tyre sportive.

109-vjeçarja që agjëron qe gati një shekull

Në afërsi të Prizrenit jeton Xhemile Susuri, 109-vjeçare, së bashku me djalin, nipat dhe stërnipat e saj.

Të premten dita e parë e Fitër Bajramit

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton opinionin e gjerë se muaji i Ramazanit përfundon ditën e enjte, më 14 qershor.

Ramazani, këto janë qëllimi dhe rregullat e Muajit të Shenjtë

Nesër fillon muaji i shenjtë islamik i Ramazanit. Lexoni më poshtë për të mësuar qëllimin e Ramazanit dhe rregullat e tij.