Postet nga: alban hyseni

Asamblisti Ismajl Kurteshi ‘i kapet’ kryesuesit të Kuvendit nga LVV: Po na shqetëson, po na hallakat

Seanca e Kuvendit Komunal të Gjilanit është shoqëruar me tensione mes dy bashkëpartiakëve të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), asamblistit Ismajl Kurteshi dhe kryesuesit të Kuvendit, Arianit ...

Ministri i Sportit shkon në Gjilan, por nuk jep datë se kur përfundojnë punimet në stadium

Në ditën më të rëndësishme të sportit në Gjilan, ku luhet derbi i qytetit, Drita – Gjilani, Ministri i Sportit Hajrulla Çeku ka vizituar kryetarin e Komunës ...

Reagon drejtoresha e shkarkuar e Arsimit në Gjilan, thotë se e liroi pozitën pas akuzave për nepotizëm

Selvete Sylemjani, drejtoresha e Arsimit në Komunën e Gjilanit, ka reaguar pas shkarkimit të saj nga kjo pozitë,

Pas shkarkimit të drejtoreshës së Arsimit, Hyseni anulon edhe konkursin për rekrutim të mësimdhënësve

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, pas shkarkimit të drejtoreshës së Arsimit, Selvete Sylejmani, ka thënë se konkursi për rekrutim të mësimdhënësve ...

Shkarkohet drejtoresha e Arsimit në Gjilan

Selvete Sylejmani është shkarkuar nga pozita e drejtoreshës së arsimit në Komunën e Gjilan.

Pa paralajmërim, zëvendëskryeministri Bislimi dhe ministri Krasniqi vizitojnë Alban Hysenin në Gjilan

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi së bashku me ministrin e ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL) kanë vizituar Komunën e Gjilanit e cila qeveriset nga Alban Hyseni i ...

Komuna e Gjilanit u shpërndan 300 shtëpiza të bletëve 54 bletarëve

Drejtoria për Bujqësi dhe Pylltari e Gjilanit sot u ka shpërndarë 300 shtëpiza të bletëve 54 bletarëve.

Alban Hyseni: Gjatë mandatit tim Gjilani do të bëhet qyteti më i gjelbër dhe më ekologjik në Kosovë

Në konferencën e organizuar nga Rrjeti Ballkanik për Gazetari Hulumtuese  – BIRN në kuadër të aktiviteteve për “Ditët e Energjisë së Gjelbër”, Alban Hyseni, kryetar ...