Postet nga: Ministria e Arsimit dhe Shkences

Rexhaj flet për vitin e ri shkollor, thotë se çdo shkollë do ta ketë klasën izoluese - VIDEO

Viti i ri shkollor 2020/21 pritet të fillojë këtë të hënë, në bazë të dy fazave të planifikuara nga ana e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës.

Ministria e Arsimit: Nuk kemi vendosur që maskat të sigurohen nga nxënësit

Ministria e Arsimit dhe Shkencës përmes një njoftimi ka reaguar lidhur me sigurimin e maskave nga nxënësit.

MASh: Do të bëhet testimi i disa mësimdhënsve për COVID-19

Me shtyrjen e vitit të ri shkollor  do të bëhet edhe testimi i mësimdhënësve për COVID-19, si plan i Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës.

Ministri i Arsimit: Viti i ri shkollor mund të fillojë më 1 shtator, planifikohet në tri faza

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës ka bërë të ditur se në kuadër të një master plani të pë...

Ministri i Arsimit raporton në Komision Parlamentar për fillimin e vitit të ri shkollor

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj do të dalë para deputetëve sot për të raportuar në lidhje  me përgatitjet për fillimin e vitit të ...

Ministri Likaj diskutoi me Asociacionin e Komunave për fillimin e vitit shkollor

Sot gjatë ditës Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj është takuar virtualisht me Asosacionin e Komunave të Kosovës, kryetarët e komunave, kryeministrin Hoti, ministrin Zemaj, ...

VIDEO - Ministri Likaj: Interesi im është depolitizimi i UP-së

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, në një intervistë për KALLXO.com ka bërë të ditur se është i interesuar për depolitizimin e Universitet të ...

Aktivisti i AAK-së që i hodhi "Plazma" Albin Kurtit, bëhet Zëvendësministër i Arsimit në Qeverinë Hoti

Driton Bardheci është emëruar zëvendësministër në Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës.