Postet nga: dukagjin pupovci

Zv.ministri Pupovci për grevën në arsim: S’mendojmë se ka arsye

Zëvendësministri i Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Dukagjin Pupovci, në emisionin ‘Kallxo Përnime’ tha se nuk e sheh të arsyeshme grevën e paralajmëruar pë...

Dita e grevës - LIVE

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet debati për grevën e paralajmëruar për nesër nga SBASHK-u.

MASHTI nuk ka të dhëna nga shkollat nëse ka raste të infektimit nga 'Kinder '

Në fillim të javës, Agjencia e Standardeve të Ushqimit në Mbretërinë e Bashkuar kishte kërkuar që produktet e vezëve "Kinder Surprise" të largohen nga tregu pë...

Pupovci flet për vlerësimin e teksteve shkollore për klasën e katërt dhe të nëntë

Zëvendësministri i Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Dukagjin Pupovci, në konferencë për media ka bërë të ditur se ka përfunduar procesi i vlerësimit ...

7 mijë nxënës do t’i nënshtrohen testit PISA

Shtatë mijë nxënës do të marrin pjesë në testin PISA që do të mbahet më 25 prill që do të zgjasë deri më 20 maj. Kështu ka bërë ...

Pupovci për profesorin nga Vushtrria: Secili është i lirë të bëjë në shtëpinë e vetë çfarë të dojë

Zv/Ministri i Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Dukagjin Pupovci, e ka konsideruar private çështjen e profesorit nga Vushtrria që publikonte video duke vallëzuar në ‘Tik Tok’.

Inspektorati i Arsimit dorëzon kallëzim Penal ndaj Shpend Ahmetit dhe dy zyrtarëve të tjerë të Komunës së Prishtinës

Inspektorati i Ministrisë së Arsimit ka ushtruar kallëzim penal ndaj Komunës së Prishtinës për zgjedhjen e drejtorëve të shkollave në këtë komunë.

MASHTI: Mbi 94% e mësimdhënësve janë të vaksinuar

Zëvëndësministri i Arsimit, Dukagjin Pupovci, ka treguar për numrin e mësimdhënësve të vaksinuar me vaksinën anti-Covid.