Postet nga: Ministri

Ministri Sveçla mungon tri herë radhasi në Komisionin parlamentar për Integrime Evropiane, reagon opozita

Komisioni për Integrime Evropiane ka filluar mbledhjen me pakënaqësinë ndaj ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla i cili as pas tri ftesave nuk ka ...

Ministri ukrainas: Rusia po merr hapa drejt ringjalljes së Bashkimit Sovjetik

Ministri i Mbrojtjes i Ukrainës, Oleksii Reznikov e ka akuzuar liderin rus Vladimir Putin se po përpiqet të ringjallë ish-Bashkimin e Republikave Socialiste Sovjetike (BRSS).

Propozimi i ri për paga – ministri e deputeti do të paguhen njëjtë

Deputeti, ministri dhe gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese në Kosovë në bazë të draft projektligjit të ri të pagave pritet të kenë pagë të njëjtë.

Vizita e Latifit në SHBA, Kurti thotë se nuk do e cenojë punën e Ministrisë së Shëndetësisë

Kryeministri Albin Kurti ka sqaruar qëllimin e vizitës së ministrit të Shëndetësisë, Rifat Latifi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Berisha jep detaje për raportimin e Mehajt në lidhje me FSK-në

Kryetari i Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, Bekë Berisha ka folur pas raportimit të ministrit të Mbrojtjes Armend Mehaj në këtë komision, i cili në pjesë...

Debati për kinematografinë, kineastët akuzojnë Qendrën Kinematografike për keqpërdorim fondesh

Kineastët kosovarë e kanë akuzuar menaxhmentin e Qendrës Kinematografike të Kosovës për keqpërdorim të fondeve publike që ndahen për filmin dhe favorizime për ...

Ministri Çeku nis nesër diskutimet e hapura me krijuesit

Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku do të nisë një seri diskutimesh me komunitetet artistike në vend.

Arrestohet “ministri”

Një person është arrestuar nën dyshimin se i njëjti ka prezantuar vetën si ministër, pa qenë i tillë.