Postet nga: Ministri i Shëndetësisë

LDK për ministrin Latifi: Rezultatet konkrete të tij ishin vetëm ardhje-vajtjet jashtë vendit

Partia opozitare, Lidhja Demokratika e Kosovës (LDK), thotë se gjashtë muaj prej kur është emëruar Rifat Latifi si ministër i Ministrisë së Shëndetësisë, rezultatet e ...

Ministri Latifi thotë se nuk është në dijeni që mjekëve u janë ndalur shtesat prej 300 eurove

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, në emisionin “Kallxo Përnime” ka folur lidhur me shtesat prej 300 eurove për mjekët dhe infermierëve të Kosovës.

Ministri Latifi thotë se lista esenciale e barnave do të përmbushet deri në 90 për qind

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka thënë se aktualisht është arritur deri në 70 për qind përmbushja e listës esenciale të barnave.

Ministri i Shëndetësisë: Brenda dy viteve do ta hapim Spitalin e Traumës

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, tha në emisionin "Kallxo Përnime" se brenda dy viteve në Kosovë do të hapet Spitali i Traumës.

Rrëfimi i ministrit të Shëndetësisë, Rifat Latifi - LIVE

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet intervista me ministrin e Shëndetësisë, Rifat Latifi.

Ministri Latifi: Mendova se 'muaji i mjaltit' do të më zgjaste më shumë

Ministri i ri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka raportuar sot për herë të para para Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në lidhje ...

Ramush Haradinaj uron ministrin e ri të shëndetësisë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i ka uruar suksese Ministrit të ri të Shëndetësisë në qeverinë Kurti, Rifat Latifit.

Peci: Kurti vendos për ministrin e Shëndetësisë

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, në një konferencë për media tha se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të vendos se kush do të emërohet si ...