Postet nga: emergjenca

Mbi 200 qytetarë kërkuan ndihmë mjekësore në emergjencën e QKUK-së në 24 orët e fundit

219 qytetarë kanë kërkuar ndihmë mjekësore në Klinikën Emergjente të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës(QKUK), në 24 orët e fundit.

Vdekja e dyshimtë në Prizren, flet mjeku i emergjencës

Një rast i vdekjes së dyshimtë është inicuar dje nga Policia e Kosovës.

Gjendja e tualeteve në Emergjencën e QKUK-së (VIDEO)

Uji rrjedh nga guaca e tualetit, pastëria lë shumë për të dëshiruar ndërsa në dy tualetet e ndara për dy gjinitë, nuk ka letër ...

Mjeku kujdestar tregon gjendjen e të lënduarve në aksidentin tragjik që ndodhi në rrugën Prishtinë-Podujevë

Dy persona kanë vdekur e nëntë të tjerë janë lënduar gjatë një aksidenti që ka ndodhur gjatë ditës së sotme në rrugën Prishtinë- Podujevë.

​Shtatë persona të lënduar nga mjetet piroteknike dhe një nga plumbi qorr

Mjeku kujdestar në Klinikën Emergjente në QKUK, Agron Çitaku ka bërë të ditur se në natën e ndërrimit të moteve, janë të lënduar shtatë persona ...

Përplasje fizike mes mjekut dhe infermierit në QKUK, rasti përfundon në Polici

Policia e Kosovës ka shoqëruar për në stacionin policor paraditen e sotme një mjek, specialist i pediatrisë, dhe një infermier, të cilët dyshohen se janë pë...

Nuk e kalon testin për drejtor të Emergjencës, Basri Lenjani e cilëson rezultatin politik

Nga e hëna e ardhshme, Basri Lenjani nuk do të jetë në krye të Klinikës Emergjente të Kosovës, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Shqipëria shpall emergjencë të furnizimit me energji elektrike

Qeveria e Shqipërisë ka deklaruar emergjencë për furnizimin me energji elektrike, pas rritjes së çmimit të energjisë në javën e fundit.