Postet nga: drejtori i policisë

Dështon sërish seanca për padinë e Rashit Qalajt ndaj Zyrës së Kryeministrit

Seanca e sotme ku do të trajtohej padia e Rashit Qalajt ndaj zyrës së Kryeministrit lidhur me shkarkimin e tij nga pozita e Drejtorit të Policisë është shtyrë.

Shtyhet seanca për padinë e Rashit Qalajt ndaj Zyrës së Kryeministrit

Me kërkesë të avokatit të ish-Drejtorit të Policisë, Rashit Qalajt është shtyrë seanca ku do të trajtohej padia e tij ndaj zyrës së Kryeministrit lidhur me shkarkimin e ...

Caktohet data e seancës për padinë e Qalajt ndaj Zyrës së Kryeministrit

Gjykata e Apelit ka anuluar vendimin e Gjykatës Themelore të Prishtinës në lidhje me masën e sigurisë dhe pezullimin e konkursit të Policisë për Drejtor të ...

Qeveria Hoti caktoi u.d. drejtorin e ri të Policisë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka liruar të premten nga detyra Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalajn.

Rasti i ‘gylenistëve’, shefi i AKI-së Shpend Maxhuni të hënën merret në pyetje

Driton Selmanaj, zëvendës-kryesues i Komisionit Hetues Parlamentar për depërtimin e gjashtë shtetasve turk, ka konfirmuar për KALLXO.com se ky Komision të hënën ...

Drejtori i ri i Policisë së Kosovës takon drejtorët e departamenteve të Policisë

Drejtori i ri i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, është takuar  sot stafin menaxherial të PK-së, duke përfshirë edhe drejtorët e departamenteve, divizioneve si dhe drejtorët ...

Anulohet konkursi për drejtor të Policisë

Konkursi për të parin e Policisë së Kosovës është anuluar gjatë ditës së sotme dhe nesër do të rishpallet prapë.